Līdz ar Gabrieli bija paredzēts tiesāt arī Vatikāna valsts sekretariāta analītiķi un programmētāju Klaudio Skjarpelleti, kuram ir izvirzītas apsūdzības kā līdzzinātājam, tomēr tiesa sestdien nolēma izdalīt Gabrieles lietu un izskatīt to atsevišķā prāvā. Atšķirībā no Gabrieles Skjarpetelli sestdien neatradās tiesas zālē un viņu pārstāvēja advokāts.
Vēl tiesa noraidīja aizstāvības lūgumu izskatīt kā pierādījumus īpašas kardinālu komisijas pāvesta uzdevumā veiktas izmeklēšanas rezultātus. Tiesa nolēma, ka prāva balstīsies tikai uz Vatikāna prokuratūras un policijas izmeklēšanu.
Nākamā tiesas sēde notiks otrdien.
Tiesas zāle atrodas vietā, kas nav pieejama tūristiem. Turklāt tiesas zālē atļauts atrasties tikai desmit žurnālistiem, taču ne televīzijas operatoriem.
46 gadus vecais Gabriele, kurš ir Vatikāna pilsonis, tiek apsūdzēts par zādzību vainu pastiprinošos apstākļos. Pāvesta toreizējo sulaini aizturēja maijā uz aizdomu pamata par slepenu dokumentu zagšanu no pāvesta biroja un to noplūdināšanu žurnālistiem.
Gabrielem draud līdz sešiem gadiem ilgs cietumsods.
Gabriele tika aizturēts 23.maijā un 53 dienas atradās Vatikāna policijā, jo Vatikānā nav cietuma. Pēc tam jūlijā viņam tika noteikts drošības līdzeklis – mājas arests. Gabriele nedrīkst atstāt savu dzīvokli Vatikānā, kur viņš mitinās kopā ar ģimeni. Viņam ir atļauts iziet no mājām vienīgi, lai piedalītos tiesas sēdēs vai apmeklētu katoļu dievkalpojumus.
Itālijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Gabriele, kuram ir sieva un trīs bērni, bija pāvesta sulainis kopš 2006.gada, un viņš nav vienīgais aizdomās turētais šajā lietā. Piekļuve pāvesta privātajām telpām ir tikai diviem viņa privātsekretāriem, sulainim un četrām mūķenēm, kuras veic saimniecības darbus.
Vatikāns iepriekš vēstīja, ka pāvesta sulaiņa aizturēšanas laikā viņa mājās ir atrasti dokumenti un to kopēšanai nepieciešamais aprīkojums.
Jūnijā pāvests izveidoja īpašu kardinālu komisiju, lai izmeklētu dokumentu noplūšanu, kas sākās janvārī. Daudzu dokumentu kopijas ir iekļautas vasarā iznākušajā Džanluidži Nuci grāmatā "Viņa svētība".
Dokumentos ir kompromitējoša informācija par Vatikāna valsts sekretāra Tarčizio Bertones un Vatikāna bankas darbību.
Gabrieles advokāts paziņojis, ka Gabriele šādi rīkojies "aiz mīlestības" pret pāvestu, jo vēlējies "padarīt dzīvāku" katoļu baznīcu.