{132db283-9b0f-4a24-204f-0cd36236238a}
Foto: EPA/LETA
Pret ASV riteņbraucēju Lensu Ārmstrongu liecības par viņa dopinga lietošanu snieguši 26 cilvēki, no kuriem 11 bijuši amerikāņu sportista komandas biedri, liecina ASV antidopinga aģentūra (USADA) publicētā informācija.

Atgādinām, ka Ārmstrongs tiek apsūdzēts dopinga lietošanā, par ko anulēti visi viņa sasniegtie rezultāti no 1998.gada 1.augusta. Līdz ar to viņam tika atņemtas visas septiņas uzvaras prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" kopvērtējumā.

Pats ASV sportists, kurš vienmēr noraidījis visas apsūdzības un kurš karjeras laikā nekad netika pieķerts aizliegto vielu lietošanā, ļoti vēlējies iegūt materiālus, kas pierādītu viņa vainu. Viņš no USADA arī saņēma 200 lapaspušu garu atskaiti, kurā aprakstīts, kā viņš esot veicis asins pārliešanu, lietojis aizliegtās vietlas, kā arī veicis citas neatļautas darbības. Tiek ziņots, ka Ārmstrongs veicis profesionālāko un veiksmīgāko dopinga programmu sporta vēsturē.

Starp tiem sportistiem, kas sniedza liecības pret amerikāni bija tādi pazīstami riteņbraucēji un viņa bijušie komandas biedri kā Džordžs Hinkapijs, Tailers Hamiltons un Floids Lendiss.

Tagad noskaidrots, ka Ārmstrongs un viņa komandas biedri lietojuši dažādas aizliegtās vielas – eritropoetīnu, augšanas hormonus, testosteronu. Tāpat liecībās teikts, ka riteņbraucēji komandā varēja braukt, piekrītot lietot dopingu.

Ārmstrongs "Tour de France" uzvarēja laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam. Tāpat viņš 1993.gadā kļuva par pasaules čempionu grupas braucienā, bet 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu individuālajā braucienā.

Ārmstrongs otro reizi savu karjeru noslēdza pagājušā gada februārī. Sākotnēji viņš no sporta aizgāja 2005.gadā, bet trīs gadus vēlāk negaidīti atgriezās, tomēr astoto reizi triumfēt "Tour de France" velobraucienā tā arī nespēja.

Jau vēstīts, ka neilgi pirms Ārmstronga otrās karjeras beigām sporta žurnāls "Sports Illustrated" nāca klajā ar informāciju, ka pagājušā gadsimta izskaņā Ārmstrongs lietojis analīzēs grūti identificējamu preparātu, kas uzlabo ķermeņa asinsriti, - "HemAssist".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!