Galīgajā lasījumā par nākamā gada budžetu Saeima lems 15.novembrī.
Valdības atbalstu otrdien guva tikai četri opozīcijas partiju iesniegtie priekšlikumi papildu tēriņiem. Atbalstīti Zaļo un Zemnieku savienības priekšlikumi – tuberkulozes ārstēšanai un vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijai kopumā novirzīt ap 180 000 latu, kā arī Saskaņas centra priekšlikumi piešķirt 20 000 latu rehabilitācijas centram ”Vaivari” un 50 000 latus - Daugavpils teātrim, žurnālistiem pastāstīja Finanšu ministrijas pārstāvis Jānis Šints.
Premjers Valdis Dombrovskis (V) pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka budžeta izdevumu pozīcijā būtiskākās izmaiņas ir kopumā papildu 13,3 miljonu latu novirzīšana atbalstam demogrāfijai. Vēl 3,2 miljoni latu tiks novirzīti pirmsskolas izglītības iestāžu rindu mazināšanai, papildu viens miljons latu būs mācību grāmatu iegādei skolās, bet 1,1 miljons latu - brīvpusdienu nodrošināšanai arī otrajām klasēm skolās.
Tāpat atbalstīti vairāki Saeimas deputātu un valsts pārvaldes iestāžu priekšlikumi par kopējo summu virs viena miljon latu.
Savukārt ieņēmu daļā valdība ir par 10 miljoniem latu palielinājusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumu prognozi. Tas darīts, ņemot vērā labos nodokļa iekasēšanas rezultātus septembrī un oktobrī. Tāpat par 6,5 miljoniem latu palielināts Latvijas Bankas maksājums no gūtās peļņas, bet plānotie izdevumi valsts parāda apkalpošanai samazināti par 5,5 miljoniem latu.
Premjers uzsvēra, ka visas vienošanās ir panāktas un varot prognozēt, ka budžets Saeimā tiks pieņemts.
Jau ziņots, ka koalīciju pārstāvošie politiskie spēki iepriekš jau ir panākuši vienošanos par papildus naudas piešķiršanu demogrāfijai, ko pieprasīja Nacionāla apvienība, draudot pretējā gadījumā neatbalstīt nākamā gada valsts budžetu. Lai gan naudas summa ir mazāka nekā NA prasītie aptuveni 20 miljoni latu, koalīcijas partneri uzskata, ka ir atrasts optimāls risinājums, un kopumā demogrāfijas jautājumiem piešķirti aptuveni 12 miljoni latu.
Saeima pirmajā lasījumā 2013.gada valsts budžeta projektu atbalstīja - par to nobalsoja 54 deputāti, pret bija 29, bet atturējās 10 tautas kalpi. Vienlaikus deputāti atbalstīja arī vidējā termiņa budžeta plānu no 2013. līdz 2015.gadam.
Nākamā gada valsts budžeta projektā paredzēts deficīts 221,1 miljona latu apmērā jeb 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
”Delfi" jau vēstīja, ka valdība iepriekš atbalstīja 2013.gada valsts kopbudžeta projektu ar paredzētajiem 4,657 miljardu latu ieņēmumiem un 4,792 miljardu latu izdevumiem. Ministru kabinets arī noteica, ka vispārējās valdības budžeta deficīts nākamgad būs 221,1 miljons latu, kas atbilstoši EKS'95 (Eiropas Kontu sistēmas) metodoloģijai ir 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
2013.gada valsts budžeta likumprojekts izstrādē pieņemts, ka IKP nākamgad sasniegs 15,986 miljardus latus. IKP pieaugums salīdzināmās cenās nākamgad tiek prognozēts 3,7%. Vēl arī noteikts, ka maksimālais valsts parāds gada beigās pēc nomināla var sasniegt 6,9 miljardu latu.
Salīdzinājumā ar 2012.gadu, nākamgad valsts konsolidētajā budžetā paredzēts ieņēmumu palielinājums 133,1 miljona latu apmērā un izdevumu pieaugums - 146,8 miljonu latu apmērā.
Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2013.gadā prognozēti 3,308 miljardu latu, bet izdevumi - 3,386 miljardu latu apmērā. Pamatbudžeta tēriņi nākamgad salīdzinājumā ar šo gadu pieaugs par 128,8 miljoniem latu jeb 4%.
2013.gadā valsts pamatbudžetā prioritārajiem pasākumiem un jaunajām politikas iniciatīvām ir piešķirts papildu finansējums 146,84 miljonu latu apmērā. Salīdzinoši vislielākais finansējums prioritātēs atvēlēts Veselības ministrijai(VM), Satiksmes ministrijai (SM), Iekšlietu ministrijai (IeM) un Labklājības ministrijai (LM).
Valsts speciālā sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi un izdevumi prognozēti attiecīgi 1,369 miljardu latu un 1,425 miljardu latu apmērā. Valsts speciālā budžeta izdevumu palielinājums pret 2012.gada plānu ir 22,4 miljoni latu jeb 1,6% apmērā.
Likums pēc tā pieņemšanas Saeimā stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī.