Jaunā gada pirmajā darba dienā respektablais izdevums "The New York Times" (NYT) publicēja plašu atskatu uz Latvijas ekonomikas krīzes pārvarēšanu, kā arī analīzi par valsts izvēlētajiem taupības pasākumiem, kuri pretēji citām valstīm neizraisīja tik plašus un skaļus sabiedrības protestus. Laikraksts secina, ka, neskatoties uz pastāvošajām problēmām un ienākumu nevienlīdzību, valsts ir veiksmīgi izmantojusi taupības pasākumus un atgriezusies pie ekonomikas izaugsmes.
Materiālu par Latvijas izķepurošanos no krīzes laikraksts sāk ar tēlainu valsts situācijas salīdzinājumu ar arhitektu Didzi Krūmiņu, kurš bijis spiests atlaist darbiniekus un savu biznesu slēgt. Tā vietā, lai skaļi protestētu pret valsts politiku, viņš nopircis traktoru un pievērsies meža darbiem, bet, kad valsts ekonomika sākusi atdzīvoties, viņš atgriezies arhitektūrā un patlaban nodarbina 15 cilvēkus.
Analizējot grūtību pārvarēšanu un budžeta sabalansēšanu, laikraksts Latviju kā valsti, "kas var", nostāda pret Grieķiju kā valsti, "kas nevar". Lai gan grūtības joprojām saglabājas, Latvija četru gadu laikā no valsts ar gandrīz 20% ekonomikas kritumu ir pārvērtusies par valsti ar 5% ekonomikas izaugsmi, kas ir labākais rādītājs starp 27 ES dalībvalstīm, un Latvija saņem arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) uzslavas.