Latvijas U-21 futbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā otrdien Slokā ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarēja Lihtenšteinu.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva uzbrucējs Deniss Rakels un nesen pieaugušo valstsvienībā sekmīgi debitējušais uzbrucējs Valērijs Šabala.

Pirmajā puslaikā laukumā izpaudās liels Latvijas izlases pārsvars, komandai aktīvi un radoši darbojoties uzbrukumu veidošanā. Teicama iespēja izcelties 12.minūtē bija Rakelam, kura raidīto 11 metru soda sitienu atvairīja Lihtenšteinas izlases vārtsargs. Pie atsistās bumbas pirmais piesteidzās Roberts Savaļnieks, tomēr raidīja to pāri vārtiem.

Savu Latvijas izlase panāca spēles 30.minūtē, kad skaistus vārtus no aptuveni 16 metru attāluma guva Šabala. Latvijas izlase pirmajā puslaikā neizmantoja vēl trīs lieliskas vārtu gūšanas iespējas, kamēr Lihtenšteinas futbolistiem bija viena vērā ņemama iespēja izcelties.

Otrā puslaika ievadā bumba pēc Latvijas izlases uzbrukuma atsitās pret viesu komandas vārtu stabu, bet 53.minūtē pārsvaru dubultota izdevās Rakelam, kurš nodemonstrēja labu individuālo meistarību. Rakels cīņas 62.minūtē guva arī savus otros vārtus, kad pēc stūra sitiena izspēles precīzi sita ar galvu.

Ceturtos vārtus Latvijas izlase guva trīs minūtes vēlāk, kad pēc lieliskas Rakela piespēles otro reizi mačā izcēlās arī Šabala. Tikmēr Lihtenšteinas izlases futbolisti otrajā puslaikā pie savas pirmās iespējas izcelties tika vien 77.minūtē, kas gan palika neizmantota. Spēles pašā izskaņā savainojuma dēļ laukumu bija spiests pamest slavenā Ukrainas kluba Kijevas "Dinamo" sistēmas aizsargs Vitālijs Jagodinskis, bet kompensācijas laikā 5:0 panākt varēja Artūrs Karašausks, kuru gan apsteidza pretinieku komandas vārtsargs.

Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra grupu izlozē Latvijas izlase ielozētā piektajā grupā kopā ar Šveici, Ukrainu, Horvātiju un Lihtenšteinu.

Katras apakšgrupas uzvarētāji un četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, noskaidrojot tās septiņas komandas, kuras 2015.gada vasarā pievienosies Čehijai kā organizatoriem Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Iepriekšējo kvalifikācijas ciklu, kas noslēdzās pagājušajā rudenī, Latvijas futbolisti aizvadīja ļoti neveiksmīgi, astoņos mačos tiekot vien pie diviem punktiem.

Līdz ar to pirms šī cikla par komandas galveno treneri kļuva Marians Pahars, kuram palīdz Andris Riherts un Vitālijs Astafjevs.

Spēlē ar Lihtenšteinu Latvijas U-21 izlasei nepalīdzēja Vitālijs Barinovs un Kaspars Svārups, kuri neieradās valstsvienības nometnē noteiktajā laikā gūto savainojumu dēļ. Savukārt vienā no pirmajiem izlases treniņiem savainojumu guva arī uzbrucējs Valērijs Čistjakovs.

Traumēto spēlētāju vietā izsaukumu uz Latvijas U-21 izlasi saņēma aizsargs Agris Otaņķis.

Latvijas izlase pirmās trīs kvalifikācijas cikla spēles aizvadīs savā laukumā. Nākamajās cīņās 5.septembrī un 14.oktobrī Latvijas U-21 futbolisti uzņems attiecīgi Šveici un Ukrainu. Kvalifikācijas cikls ilgs līdz nākamā gada septembrim.

Latvijas U-21 futbola izlases sastāvs 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačam pret Lihtenšteinu:

Dmitrijs Grigorjevs, Vitālijs Jagodinskis (Artis Ojārs Ostrovskis, 81.min.), Aleksejs Giļničs, Edijs Joksts, Vjačeslavs Isajevs, Dmitrijs Hmizs, Roberts Savaļnieks (Edgars Jermolajevs, 58.min.), Gļebs Kļuškins (Jevgeņijs Kazačoks, 70.min.), Artūrs Karašausks, Valērijs Šabala, Deniss Rakels.