Šogad Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu saņems Riteņbraukšanas treneris un sporta pedagogs Jānis Siliņš, kurš savulaik izveidojis Latvijas BMX saimniecību un tieši pielicis roku divu olimpisko zelta medaļu izcīnīšanā, informē Latvijas Olimpiskā komiteja.

Jaunības gados Jānis Siliņš bija meistarīgs riteņbraucējs un guva atzīstamus panākumus trasē. Viņš kļuva par PSRS studentu vicečempionu riteņbraukšanā, ieguva 23. vietu daudzdienu velobrauciena "Draudzība" kopvērtējumā, kā arī izcīnīja Latvijas čempiona titulu riteņbraukšanā ar atsevišķu startu. Ziemās Siliņš aktīvi trenējās ātrslidošanā un vairākkārt kļuva par Latvijas studentu čempionu.

Tomēr viņa nozīmīgākais ieguldījums ir spēcīgo Latvijas riteņbraucēju Arvja Pizika un Aināra Ķikša izaudzināšana un BMX saimniecības izveidošana, kas radīja apstākļus tādu pasaules klases sportistu sagatavošanai kā Pekinas un Londonas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs. 1988. gadā Jānis Siliņš ierosināja izveidot Latvijas BMX federāciju un ilgus gadus organizēja tās darbu. Kā zināms, BMX pašlaik ir olimpiskajām zelta medaļām bagātākais vasaras sporta veids atjaunotās Latvijas vēsturē.

Par Latvijas BMX tēvu dēvētais sporta entuziasts oficiāli tiks apbalvots Latvijas Gada balvas sportā 2015 svinīgajā pasniegšanas ceremonijā 23. decembrī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.