Latviešu basketbolists Rolands Freimanis svētdien Turcijas čempionāta mačā guva 32 punktus un kaldināja Ušakas "Muratbey" uzvaru.

"Muratbey" savā laukumā ar rezultātu 86:71 (23:11, 23:18, 18:18, 22:24) pārspēja Karšijakas "Pinar".

Freimanis šajā mačā laukumā bija teju visas 40 minūtes, uz rezervistu soliņa pavadot vien divas minūtes un 12 sekundes. Šajā laikā viņš iemeta sešus no 11 divpunktu metieniem, piecus no astoņiem tālmetieniem un piecus no septiņiem soda metieniem.

Tāpat latvietim piecas atlēkušās bumbas, viena pārtverta piespēle, trīs kļūdas un viena piezīme.

Ar 32 punktiem Freimanis bija rezultatīvākais savā komandā, bet 18 punkti un 19 atlēkušās bumbas Zekam Ogustam. Tikmēr pretiniekiem ar 20 punktiem atzīmējās Maikls Grīns.

Vēlāk Daira Bertāna pārstāvētā Stambulas "Dariššafaka Doguš" izbraukumā ar 88:57 (26:14, 26:18, 20:12, 16:13) pārspēja Ankaras "TED Kolejliler" vienību. Latviešu basketbolists šobrīd atgūstas no savainojuma un tikai nākamnedēļ atsāks pilnas slodzes treniņus.

Turcijas čempionāta kopvērtējuma galvgalī ar 20 uzvarām 22 spēlēs atrodas Stambulas komandas "Fenerbahce" un "Anadolu Efes", kas ikdienā spēlē ULEB Eirolīgā.

Piekto vietu ar 15 uzvarām ieņem "Dariššafaka Doguš", bet "Muratbey" ar septiņiem panākumiem atrodama 12.pozīcijā 16 komandu vidū.

Savukārt Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas "Herbalife" komanda svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 95:76 (29:20, 22:23, 21:14, 23:19) pārspēja Manrezas ICL.

Pasečņiks šajā mačā laukumā bija 14 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā iemeta divus no trim divpunktu metieniem, tiekot pie četriem punktiem.

Tāpat viņam trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, trīs piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un četri efektivitātes punkti.

Uzvarētājiem pa 21 punktam iemeta Roiss O'Nīls un Pavlo Agvilars, bet pretiniekiem 12 punktus guva Skots Sagss.

Tikmēr Rolands Šmits svētdien guva sešus punktus, bet viņa pārstāvētā Fuenlavradas "Montakit" savā laukumā ar 67:72 (15:20, 13:15, 23:17, 16:20)piekāpās Seviljas "Real Betis Energia Plus" vienībai.

Valmierietis šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā realizēja vienu no trim tālmetieniem, trīs no četriem soda metieniem, bet aizmeta garām divus divpunktu metienus.

Tāpat viņam arī divas atlēkušās bumbas, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un seši efektivitātes punkti.

"Montakit" rindās ar 11 punktiem rezultatīvākais bija Marko Popovičs, bet uzvarētājiem 20 punktus iemeta Trents Lokets.

Kopvērtējuma vienvadībā ar 18 uzvarām 23 spēlēs ir Tenerifes "Iberostar" komanda, bet "Herbalife" ar 16 uzvarām ir septītajā vietā, turklāt tikpat panākumu ir arī otrajā pozīcijā esošajai "Valencia Basket", kas gan pagaidām aizvadījusi par diviem mačiem mazāk.

Tikmēr "Montakit" ar desmit uzvarām ir 11.pozīcijā 17 klubu vidū, turklāt astotā pozīcijā ir divu panākumu attālumā.