Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs trešdien Turkmenistānā pasaules čempionāta svara kategorijā līdz 96 kilogramiem izcīnīja 21. vietu.

Koževņikovs startēja B grupas sacensībās, kurās viņš uzrādīja devīto labāko rezultātu. Pēc tam A grupā Latvijas sportistu pārspēja visi 12 svarcēlāji, līdz ar to viņš ierindojās 21. vietā.

Raušanas sacensības Latvijas svarcēlājs sāka ar 149 kilogramu smagu stieni, bet pēc tam viņš ar otro piegājienu pacēla 153 kilogramus. Savukārt grūšanu Koževņikovs uzsāka ar paceltiem 195 kilogramiem, bet pēc tam viņš tika galā ar četrus kilogramus smagāku svaru. Pēdējā piegājienā viņš nepacēla 202 kilogramus.

Sacensību kopvērtējumā Koževņikovs ar rezultātu 352 kilogrami (153+199) B grupā ierindojās devītajā vietā 11 sportistu konkurencē. B grupā labāko rezultātu sasniedza brazīlietis Serafims Veli, kura rezultāts summā bija 370 kilogrami (170+200).

Par pasaules čempionu kļuva Irānas sportists Sahrabs Morabi, kurš summā pacēla 416 kilogramus (186+230).