Nodokļu konsultante laikrakstam teikusi, ka patlaban likums nosaka, ka nodokļu pārmaksa nekustamo īpašumu jomā tiek atmaksāta tad, kad tā rodas un vienīgais ierobežojums ir, ka tā jāpieprasa trīs gadu laikā no tās rašanās brīža. Vuškāne pieļāvusi iespēju, ka var rasties situācija, ka uzņēmums nesaņem PVN atmaksu, lai arī ir to pieprasījis, prasības izskatīšanas vairākās instancēs dēļ vai arī tāpēc, ka VID kādu iemeslu dēļ vairāk nekā trīs gadus neveic nodokļu auditu nekustamo īpašumu attīstītājiem.
Vuškāne laikrakstam atzinusi, ka iespējams, VID amatpersonas baidās pieņemt lēmumus par pārmaksātā PVN atmaksu, jo var tikt turētas aizdomās par korupciju un atbildību par šiem lēmumiem vienkārši novirza uz tiesu.
Tomēr šāda VID politika faktiski palielina nekustamo īpašumu attīstītāju projektu izmaksas, kas, savukārt, atstāj iespaidu uz projektu pārdošanas, īres vai nomas cenām, Vuškāne norādījusi laikrakstam. Turklāt, pēc tiesas procesu beigām, valstij tik un tā būtu jāatmaksā "iesaldētais" nodoklis, kas nelabvēlīgi atsauksies uz valsts budžetu, atzinusi Vuškāne.