Šogad dramatiski kāpušas izejvielu cenas pasaulē, un kvalificēti celtnieki un inženieri nevēlas saņemt mazāku algu, tādēļ trūkst objektīvu iemeslu, lai būvniecības izmaksas kopumā būtiski samazinātos, uzsver Pauniņš.
Vienlaikus būvuzņēmējs prognozē, ka būvniecības izmaksu pieaugums nebūs tik straujš, kā bija iepriekš, bet izmaksas varētu stabilizēties. "Tas ir labi, jo tirgus būs daudz prognozējamāks investoriem," uzskata Pauniņš.
Viņš arī izteica cerību, ka varētu stabilizēties būvniecības atalgojuma indekss, jo, kā uzsver Pauniņš, Latvijas būvniecībā lielākā problēma ir ražošanas efektivitātes trūkums un zemais darba ražīgums, kas bija neadekvāti zems straujajam algu kāpumam pēdējos gados.
Jau ziņots, ka saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem šā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 13,9%. Visstraujāk - par 20,4% - pieauga strādnieku darba samaksa. Izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai cēlās par 13,1%, būvmateriālu cenas - par 5,4%.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, būvniecības izmaksas pieauga vidēji par 1,8%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 2,9%, būvmateriālu cenas - par 2,7%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,5%. Visvairāk izmaksas cēlās transporta objektu būvē - par 2,7%. Savukārt zemākais izmaksu pieaugums bija vērojams pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē - 0,6%.
Kā ziņots, nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" veiktais pētījums liecina, ka kopš cenu krituma sākuma pirms pusotra gada vidējā sērijveida dzīvokļa cena Rīgā samazinājusies par 41%. Oktobrī vidējā sērijveida dzīvokļu cena, salīdzinot ar septembri, samazinājās par 3,4% jeb līdz 1015 eiro (711 latam) kvadrātmetrā. Salīdzinot ar pērnā gada oktobri, cenas ir zemākas par 32%, norāda "Latio".