Drošības policija (DP) ir konstatējusi, ka Rēzeknes pensionāres Marijas Vidiņas vēstule premjeram Aigaram Kalvītim nesaturēja apdraudējumu valsts amatpersonai, taču vēstules saturs vērtējams kā personas goda un cieņas aizskaršana, portālu "Delfi" informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.
Valsts drošības iestāžu likums nosaka, ka DP organizē un veic valsts amatpersonu, aizsardzības (apsardzes) pasākumus. Viena no aizsardzības pasākumu kopuma sastāvdaļām ir pastāvīga augstāko valsts amatpersonu apdraudējuma analīze.

Kvalitatīvai uzdevuma veikšanai tiek vākta, apkopota un analizēta informācija, kas satur norādes uz jebkura veida iespējamiem apdraudējumiem. Viens no informācijas avotiem ir arī amatpersonām sūtītās vēstules, kurās izteikti tieši vai netieši draudi, kā arī citas norādes par iespējamām prettiesiskām darbībām. Tā kā daļa sūtīto vēstuļu autoru ir anonīmi vai norāda citu personu datus, tad dažos gadījumos DP veic arī pasākumus sūtītāja patiesās identitātes un apstākļu noskaidrošanu, informēja Apse-Krūmiņa.

Konkrētajā gadījumā ar saņemto vēstuli no Ministru prezidenta biroja DP konstatēja, ka vēstules autore ir Vidiņa. Netika konstatēts apdraudējums valsts amatpersonām, bet vēstules saturs vērtējams kā personas goda un cieņas aizskaršana.

Jau ziņots, ka pēc dusmīgas vēstules nosūtīšanas premjeram Rēzeknes pensionāri Vidiņu apmeklēja DP. Kā rakstīja laikraksts "Diena", sašutusi par Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai veltīto Saeimas priekšsēdētāja Induļa Emša (ZZS) runu, maija sākumā pensionāre uzrakstījusi saniknotu vēstuli premjeram. Marijai no Rēzeknes niknums esot bija tik liels, ka viņa vēstulē izteikusies, ka Kalvītis ir "vai nu galīgs stulbenis, vai arī Putina iezombēts mankurts", bet prezidente, atceļot drošības likumu grozījumus, jau premjeram "sadeva pa purnu". Pensionāres skatījumā Kalvītis arī no tautas var sagaidīt līdzīgu attieksmi.

Nosūtījusi vēstuli, Marija par to aizmirsusi, taču liels bija viņas pārsteigums, kad pie pensionāres ieradās Drošības policijas pārstāvis, lai brīdinātu "nerakstīt tādas nekorektas vēstules Kalvītim".

Drošības policijas Preses dienests apstiprināja, ka saņemta vēstule no Valsts kancelejas ar lūgumu "pārbaudīt vēstulē minēto". Policijas pārstāvji skaidrojuši, ka "policijai ir tiesības brīdināt personu, lai to atturētu veikt iespējamos likumpārkāpumus". Kas šajā gadījumā norādījis uz iespējamo pārkāpumu, policija joprojām nav spējusi paskaidrot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!