Šis atradums lieliski ilustrē to, kā dabas aizsardzības politikas realizēšana var iet roku rokā ar zinātnes attīstību. Iespējams, vēl šobaltdien par slaidlapu spārneni neviens nezinātu, ja vien Dabas aizsardzības pārvalde nebūtu pasūtījusi dabas aizsardzības plāna izstrādi dabas liegumam "Jaša". Tagad ieguvumi ir divi – izstrādāts dabas aizsardzības plāns, kas paredz dabas aizsardzības pasākumu norisi, un atklāta jauna sūnu suga, kas dod papildu informāciju zinātniekiem par augu izplatību un ekoloģiju.
Spārneņu ģintī vēl bez jaunatklātās slaidlapu spārnenes Latvijā ir sastopamas astoņas sugas. Tās ir gan retas sugas, kam valstī ir 4-7 atradnes, piemēram, sīkā spārnene, neskaidrā spārnene, Arnolda spārnene un resnsetas spārnene, gan samērā bieži sastopamas, kā adiantu spārnene, samtīšu spārnene un īvlapu spārnene.
Dabas liegums "Jaša" atrodas Preiļu rajona Aizkalnes un Pelēču pagastos. Tā izveides mērķis ir saglabāt nogāžu un gravu mežus. Liegumā konstatēti vairāki Eiropas nozīmes aizsargājami biotopi kā minerālvielām bagāti avoti un avotu purvi, avoti, kas veido avotkaļķus, upju straujteces. Dabas lieguma flora un fauna ir ļoti bagāta – tajā atrastas 16 īpaši aizsargājamu augu sugas, piemēram, villainā gundega, Benekena zaķauza un Tatārijas stobulis, kā arī vairākas aizsargājamo dzīvnieku sugas kā lielais torņgliemezis un spožā skudra. Liegums ir viena no izcilākajām dabisko mežu teritorijām Latvijā.