"Atklāti sakot, es šo problēmu īsti nesaprotu. Gandrīz 20 gadu es vadu Ventspils pašvaldību, kurā strādā vairāki tūkstoši cilvēku, un man šī problēma nekad nav bijusi aktuāla. Savā vadītāja praksē es neesmu saticis nevienu lesbieti un nevienu geju. Savā praktiskajā darbībā es neesmu nokļuvis šādā pretrunīgi vērtētā situācijā, nedz arī kāds kaut kādā veidā man ir centies ko demonstrēt - dīvaini uzvesties vai izģērbties. Šāda problēma vadītāja amatā man nav bijusi aktuāla nevienu brīdi," aģentūrai BNS sacīja Lembergs, atbildot uz jautājumu, vai ļautu Ventspilī rīkot praidu.
Lembergs uzskata, ka ikvienam cilvēkam ir tiesības paust savu viedokli, taču nekādā gadījumā nedrīkst līdz ar to aizskart līdzpilsoņus: "No otras puses, ja kāds grib iznesties un zīmēties kaut kādā veidā, turklāt tas notiek likuma ietvaros, nu lai zīmējas! Protams, viņš nedrīkst aizvainot, aizskart citus līdzpilsoņus vai kādas demokrātiskai sabiedrībai svarīgas vērtības, tas gan būtu svarīgs noteikums. Bet citādi - lai demonstrējas!"
Viņš uzsvēra, ka Ventspili veidojis kā pilsētu ģimenei, pilsētu ventspilnieku ģimenei, kurā ir bērni, vecāki, vecvecāki. "Pilsētas attīstības politika ir orientēta uz to, lai šīs ģimenes justos maksimāli komfortabli. Ja vieni rīko praida gājienu, citi rīkos ģimeņu svētkus. Es personīgi esmu par tradicionālās ģimenes vērtībām," klāstīja Lembergs.
Viņš uzskata, ka publiskās varas pārstāvjiem ir jānodrošina, lai, piemēram, seksuālo minoritāšu gājiena laikā nebūtu nekādu nekārtību un ekscesu.
"Savu personisko pozīciju esmu jau izteicis - tā ir ģimene tradicionālā un klasiskā tās izpratnē. Kā ekonomists esmu pragmatisks arī šajā jautājumā - darbaspēka atražošana ir obligāts sabiedrības tālākās attīstības priekšnoteikums. Jo, ja nav darbaspēka, tad nav sabiedrības, ja nav cilvēku, tad nav nekā. Nav pat praidā kam iet! Tāpēc es uzskatu, ka svarīgākais demokrātiskas valsts priekšnoteikums ir cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošana," rezumēja Ventspils mērs.