Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC), asi kritizējot politiķus par nespēju uzņemties atbildību un likt savu galvu ķīlā valstij smagajos laikos, pats negrasās atkāpties un gaida trešdien paredzēto Saeimas uzticības balsojumu. "Tad, kad valdība būs rīcībnespējīga, es pirmais to paziņošu, ja mēs nespēsim pildīt savu programmu," svētdien intervijā "LTV Panorāma" sacīja premjers.

Viņš norādīja, ka politiķiem ir jāspēj "saņemt dušu" un pieņemt lēmumus, "jāliek galva ķīlā", ko viņš pats ir gatavs darīt.

"Ja trešdien Saeima nobalsos [par Godmaņa] demisiju, tad nobalsos [..] un ja kuģis grims [..] es pats pēdējais nenokāpjot no tā kuģa ar to arī nogrimšu [..] bet ja Saeima jums uztic atbildību, tad ir jāstrādā, nevar nesaņemt dušu un neiet tālāk, nevar apgalvot, ka kaut kādas savas doktrīnas ir labākas, nekā visā pasaulē pieņemtās," pauda Godmanis.

"Es strādāšu, kamēr varēšu strādāt. Punkts!," uzrunu noslēdza Godmanis. Viņš arī uzsvēra, ka pats neveido jaunu valdību, bet, vai to nedara citas partijas, jāprasa tām.

Viņš arī norādīja, ka ir kļūdaini uzskatīt, ka pašreiz, kad situācija valstī un ekonomikā saasinās, jaunas valdības izveidošana sekmēs uzticību politiķiem. Godmanis pauda, ka neebūs "iespējams cerēt, ka radikāli izmainīsies atbalsts sabiedrībā, vai kāds mēģinās vērtēt valdības darbu maigāk". "Tajā pašā laikā ir pilnīgi skaidrs, ka [Saeimas] vēlēšanas ir tās, kas nosaka visu, bet es neuzskatu, ir nepieciešamas ārkārtas [Saeimas] vēlēšanās," klāstīja Godmanis.

Jau vairākkārt vēstīts, ka Latvija patlaban ir nonākusi gan politiskā, gan ekonomiskā krīze. Politiskā krīze saasinājās janvāra otrajā pusē, kad Tautas partijas (TP) pēc 13. janvāra grautiņiem paziņoja, ka šī valdība un parlaments vairs nevar strādāt, jo nav sabiedrības uzticības. Pēcāk TP no sava krasā uzstādījuma atkāpās - tāpat kā Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš Saeimai izvirzīja ultimātu līdz 31. martam pieņemt grozījumus Satversmē, paredzot, ka balsstiesīgie iedzīvotāji var atlaist parlamentu.

Tomēr ar jaunu spēku politiskā krīze uzbangoja janvāra beigās, kad TP paziņoja, ka valdība nav rīcībspējīga, jo tajā ir pārāk liela viedokļu dažādība. Lielā mērā tas bija saistīts ar cita koalīcijas partnera - Zaļo un zemnieku savienības - ultimātu, ka gadījumā, ja valdība neapmierinās smagā krīzē nonākušos lauksaimniekus, tad tā no valdības atsauks savus trīs ministrus.

Turklāt opozīcija ierosināja Saeimas uzticības balsojumu Godmaņa valdībai, kas notiks trešdien.

Toties ekonomiskā krīze ļoti skaudri izpaužas vairākās nozarēs: daudzās uzņēmējdarbības nozarēs, lauksaimniecībā,  arī mājsaimniecībās un iedzīvotāju ienākumos, jo sarūkot algām, pieaugot bezdarbam, pieaug vairāku nodokļu likmes, komunālie pakalpojumi, kā arī citi tēriņi

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!