Trešdien reģistrēti vēl 33 jaunās gripas slimnieki, līdz ar to kopumā LIC laboratoriski apstiprināti 165 jaunās gripas AH1N1 vīrusa pozitīvi gadījumi, liecina LIC apkopotā informācija.
Pirmdien bija reģistrēts 21 saslimšanas gadījums, otrdien - 22 gadījumi, kas nozīmē, ka saslimušo skaits pagaidām vēl ne tik strauji, bet tomēr pakāpeniski pieaug.
LIC pārstāve Ludmila Vīksna stāsta, ka pagaidām jaunā gripa norit diezgan vieglā formā un komplikācijas nav sastopamas bieži, taču tai pat laikā šī gripa izplatās daudz straujāk nekā sezonālā gripa.
Ņemot vērā tās straujo izplatību, Vīksna lēš, ka ar laiku daudziem cilvēkiem pret to varētu veidoties imunitāte.
Profesore aicina iedzīvotājus gadījumā, ja veselības stāvoklis pasliktinās, uz darbu nedoties un darba devējiem būt saprotošiem, neliekot slimiem cilvēkiem doties uz darbu.
LIC pārstāve Liene Johansone pastāstīja, ka arī šobrīd smagi saslimšanas gadījumi nav konstatēti un nav konstatēti arī grupveida saslimšanas gadījumi dažādos kolektīvos.
Runājot par skolu vai citu iestāžu slēgšanu gadījumos, ja gripa izplatās slēgtos kolektīvos, LIC uzsver, ka par to lemj šo iestāžu kolektīvi, konsultējoties ar epidemiologiem.
Kā skaidroja LIC, teritorijas ziņā šobrīd visvairāk pandēmiskās gripas gadījumu reģistrēti Rīgā un Rīgas rajonā un visvairāk saslimušo patlaban ir bērni un jaunieši. Tāpat LIC informē, ka pašlaik smagu jaunās gripas saslimšanas gadījumu nav bijis, izņemot Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā mirušo sievieti.
Mediķi aicina cilvēkus necelt paniku, bet ievērot profilakses pasākumus. Viņi uzsver, ka arī no sezonālās gripas katru gadu cilvēki mirst. Turklāt abu gripu gadījumā parasti komplikācijas rodas pacientiem, kuriem jau ir citas hroniskas saslimšanas un novājināta imūnsistēma.
LIC speciālisti iesaka vakcinēties pret sezonālo gripu, kā arī ievērot visus gripas nespecifiskās profilakses paņēmienus, tas ir, izvairīties no publisku pasākumu apmeklēšanas, ja vien iespējams, neizmantot sabiedrisko transportu, bieži vēdināt telpas, ievērot personīgo higiēnu.
Ja mājās ir gripas slimnieks, vēlams viņu izolēt atsevišķā telpā, bet, ja tas nav iespējams, pacienta gultu norobežot ar vismaz 1,5 metrus augstu aizslietni, izdalīt atsevišķus traukus un lietot tikai savus higiēnas piederumus. Slimniekam deguna šņaukšanai jāizmanto vienreiz lietojamie mutautiņi, kas pēc lietošanas jāiznīcina.