PS-nodokli-prese13065535
Foto: AFI
Bijušais izglītības ministrs, viens no "Jaunā laika" dibinātājam, bet tagad eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis prognozē Zatlera reformu partijai (ZRP) drīzu izjukšanu, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" sacījis Šadurskis.

Viņš ZRP salīdzināja ar "Jaunā laika" ienākšanu politikā 2002.gadā, kad JL "ienāca ar lieliem mērķiem, īsti neapjaušot ceļu, kā tos sasniegt". "Tagad to pašu redzam Zatlera Reformu partijā, kurai ir lielas ambīcijas, bet trūkst sapratnes, kā tās īstenot. Patiesībā ZRP vēl nav nekāda partija. Jācer, ka par tādu kļūs," paudis Šadurskis.

Vēlāk gan viņš prognozējis, ka " ZRP izjuks, par īstu partiju nemaz netopot".

"Tā ir nodemonstrējusi superātru pussabrukšanas periodu. Jau no paša sākuma tā ir nepareizi veidota – pēc principa, kā students mācās eksāmenam, ja tas paredzēts jau parīt. Nav radīta nopietna bāze. Lielā mērā tie ir gadījuma cilvēki, kas sanākuši kopā. [partijas vadītājam un dibinātajam Valdim] Zatlera kungam vajadzēja ieklausīties labajos padomos, ko viņam devām. Proti, ka tik īsā laikā īstenu partiju radīt nevar. Šobrīd, strādājot valdībā, partijai saliedēties būs grūti. Ap pārvaldītajām ministrijām veidojas ļaužu loks, kas strādā tikai savam vadītājam, nevis kopējās partijas interesēs," skaidrojis Šadurskis.

Viņš atzinis, ka tā bija ļoti liela JL problēma 2002. gadā. "Izveidojoties Repšes valdībai, spēka pielikšanas punkts bija Ministru kabinets. Partijas celtniecība apsīka. Atšķirība tikai tā, ka Repšem bija valstisks redzējums un līdera dotības. Man šķiet, ka Zatlera partiju neviens vairs pat necenšas būvēt. Tā bija tikai transporta līdzeklis no Valsts prezidenta kancelejas uz Saeimu. Skatoties, kā Zatlera Reformu partija darbojusies tālāk, redzu kļūdu pēc kļūdas, neveiksmi pēc neveiksmes, avantūru pēc avantūras. Tas rada bažas, ka rīkojums Nr. 2 arī bija tikai mirkļa emocijas. Ja tas ir tā, tad jāsecina, ka šādi ar valsti spēlēties nedrīkst. Iespējams, tauta tika padarīta par eksperimenta trusīšiem, bet šādā veidā prezidenti nespēlējas," sacījis Šadurskis.

Jau ziņots, ka dienu pirms 11.Saeimas sanākšanas seši no ZRP ievēlētie deputāti Klāva Olšteina vadībā atšķēlās no ZRP, un vēlāk izveidoja neatkarīgo deputātu grupu. Iepriekš izveidotajai ZRP, "Vienotības" un Nacionālās apvienības veidotajai koalīcijai kopumā 11.Saeimā bija 56 balsis no 100, taču "Olšteina sešinieka" aiziešana atņēma koalīcijai vairākumu Saeimā.

Lai gan Olšteina grupa parakstīja dokumentus par atbalstu "reformu un tiesiskuma koalīcijai" un Dombrovska valdībai, tomēr Valsts prezidents Andris Bērziņš apšaubīja viņu uzticamību un aicināja meklēt citu koalīcijas modeli, kam būtu stabilāks vairākums, taču tas neizdevās un Dombrovska valdības koalīciju veido ZRP, "Vienotība" un Nacionālā apvienība un "Olšteina sešinieks".

ZRP vadītājs, eksprezidents Valdis Zatlers sešu no partijas ievēlēto 11.Saeimas deputātu lēmumu dienu pirms jaunā parlamenta sanākšanas izstāties no partijas vērtēja kā nepieredzētu cilvēcisku un politisku cinismu. ZRP atklāja, ka "Olšteina grupas" cilvēki pirms 11.Saeimas vēlēšanām izsūtījuši gan reklāmas avīzes, gan izvietojuši reklāmas reģionālajā presē, izceļot atsevišķus kandidātus, "tā sevi pabīdot uz augšu". Turklāt šāda rīcība neesot bijusi saskaņot ar partiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!