"Varu apliecināt, ka nevienu litru degvielas es no valsts neesmu nozadzis – tas, kur es pats braucu, tur es pērku pats likumīgi. [..] Ar pavadzīmēm arī viss ir kārtībā, ja VK ir kaut kādi jautājumi, tad viņi lai griežas un tiek skaidrībā," trešdien LTV priekšvēlēšanu debatēs VK revīzijas atzinumu komentēja otro termiņu CZK vadībā esošais Šķesters. Uz jautājumu, vai VK izplata nepatiesu informāciju, deputāts atbildēja: "Tieši tā. Kur ir kāda apsūdzība vai nodots kādai krimināllietai, vai tamlīdzīgi?"
Sudraba portālam "Delfi" paskaidroja, ka VK revīzijas ziņojumā ir atspoguļoti fakti, kurus CZK 2010.gada revīzijā ir konstatējuši VK revidenti. "Pārbaudot ceļazīmes par dienesta transporta izmantošanu un degvielas iegādes čekus, revidenti konstatēja virkni neatbilstību. Tostarp gadījumus par degvielas uzpildīšanu apjomā, kas pārsniedz automašīnas tehniskajās specifikācijās noteikto degvielas tvertnes tilpumu; gadījumus, kad saskaņā ar ceļazīmēm veikti braucieni ar nepietiekamu degvielas atlikumu automašīnas bākā; gadījumus, kad degvielas uzpildes vieta neatbilst iestādes ceļazīmē norādītajam maršrutam," informēja valsts kontroliere.
Tāpat revīzijā konstatēts, ka CZK priekšsēdētājs pērn saskaņā ar aizpildītajām ceļazīmēm 17 reizes no 87 gadījumiem dienesta transportlīdzekli ir izmantojis braucieniem uz Rēzeknes novadu, kurā ir Šķestera pastāvīgās dzīvesvietas adrese, un atpakaļ, kopā nobraucot 8610 kilometrus, par ko no valsts budžeta līdzekļiem ir samaksāti 493 lati.
"Jāatzīmē, ka VK revīzijas ziņojumi tiek saskaņoti ar revidējamo vienību, tādejādi Šķestera kunga publiskie izteikumi rada zināmu neizpratni par to, ka VK izplata it kā nepatiesu informāciju," norāda Sudraba.
Sudraba arī pavēstīja, ka VK trešdien saņēmusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras vēstuli, kurā tiek informēta, ka Valsts policijā šogad 22.jūnijā pieņemtais lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu ir pamatots un tiesisks, līdz ar to nav pamata to atcelt.
Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu prokurora lēmums, ar kuru noraidīta VK sūdzība, nav pārsūdzams, tāpēc VK izvērtēs prokuratūras atbildi un "iespēju ar iesniegumu vērsties pie ģenerālprokurora, lūdzot izvērtēt, vai CZK amatpersonu rīcība ir tiesiska, un vai atbildīgās amatpersonas ir saucamas pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības," paziņoja Sudraba.
Jau vēstīts, ka VK maijā pēc revīzijas CZK bija vērsusies prokuratūrā par atklātajiem pārkāpumiem – iestāde apmaksājusi degvielas izdevumus 1940 latu apjomā ar tās darbību nesaistītajiem mērķiem, taču kriminālprocess par šo lietu ir izbeigts, un VK vairs nav iespēju to pārsūdzēt.
VK iepriekš informēja, ka CZK gada pārskatā ir apstiprināti ar iestādes darbību nesaistīti degvielas izdevumi 1940 latu apmērā jeb 81% no pērn izlietotā degvielas apjoma, un tas ietekmē CZK vadības apliecinājuma ticamību.
VK revīzijas ziņojumā skaidrots, ka atbilstoši starptautiskajam revīzijas standartam jēdziens "krāpšana" attiecas uz "apzinātu rīcību, kas ietver maldināšanu ar mērķi iegūt netaisnas vai nelikumīgas priekšrocības", bet krāpšanu, kurā iesaistīti vadības pārstāvji, dēvē par "vadības līmeņa krāpšanu".
Ņemot vērā, ka CZK 2010.gada izdevumi degvielai veido 77% no "Izdevumiem krājumiem" un to, ka komisijas priekšsēdētājs "ir sagrozījis grāmatvedības attaisnojuma dokumentus par dienesta transportlīdzekļa izmantošanu, ir konstatējama "vadības līmeņa krāpšana"," secināja VK.