Šaha centru plāno būvēt FIDE par saviem un piesaistīto sponsoru līdzekļiem, bet zemesgabalu varētu nodrošināt pašvaldība. Pēc zemesgabala saņemšanas centru varētu uzbūvēt pusotra līdz divu gadu laikā.
Kā pastāstīja Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs (LSDSP), galvaspilsētas pašvaldība varētu atbalstīt šāda zemesgabala piešķiršanu. "Viņi finansēs celtniecību, bet Rīga iegūs jaunas darbavietas, viesnīcu, kā arī iespēju lietderīgi nodarbināt bērnus."
Dinevičs norādīja, ka šis jautājums tiks apspriests domes koalīcijas padomē tuvāko nedēļu laikā.
Rīgas Šaha skolas direktore Līga Ungure atzina, ka šāds centrs sniegtu ļoti pozitīvu efektu jauno šahistu sagatavošanā.
Iļumžinovs žurnālistiem pastāstīja, ka šādus šaha centrus plānots izveidot apmēram 150 pasaules valstīs, kopā ieguldot vairāk nekā miljardu ASV dolāru (514 miljonus latu).
Kalmikijas prezidents arī uzsvēra, ka vajadzētu šahu ieviest skolās kā obligātu mācību priekšmetu. Kā piemēru viņš minēja savu valsti, kurā šahs ir visās skolās obligāts. "Pēc šaha kā mācību priekšmeta veida ieviešanas bērnu vidū notika "intelektuāls sprādziens". Drīz vien tika iegūtas daudzas godalgotas vietas citu mācību priekšmetu olimpiādēs," skaidroja FIDE vadītājs.
Šahs kā obligāts mācību priekšmets esot arī 54 000 Turcijas skolu, un to plānojot ieviest arī vairākās citās valstīs, piemēram, Krievijā, Spānijā un Moldovā.
Šogad 1.septembrī katrs pirmklasnieks Rīgā un Liepājā saņems bijušā pasaules čempiona Anatolija Karpova sarakstītu rokasgrāmatu šaha pamatu apgūšanā, žurnālistus informēja FIDE Baltijas zonas prezidents, Liepājas domes deputāts Āris Ozoliņš.
Rokasgrāmata tulkota latviešu valodā. Iespējams, ka līdz septembrim izdosies nodrošināt šīs rokasgrāmatas saņemšanu visiem Latvijas pirmklasniekiem, pieļāva Ozoliņš.