tetovējums
Foto: Shutterstock
Eiropas Slimību un kontroles centra dati liecina, ka desmitā daļa cilvēku ir inficējušies ar C hepatītu tetovēšanas laikā, veicot pīrsingu un citas invazīvas kosmētiskās procedūras. Tomēr pēc neoficiālām sarunām ar pacientiem, kuri veikuši šīs procedūras, ir zināms, ka inficēto pacientu skaits pēc tetovēšanas procedūrām ir krietni augstāks, nekā to rāda statistika, atzīst Rīgas Stradiņa universitātes infektoloģe prof. Angelika Krūmiņa.

Jebkura veida ādas un gļotādu traumatizācija, kas ir duršana, caurduršana, griešana, rada draudus veselībai. Bīstamākie riski ir tad, ja cilvēki šīs manipulācijas izvēlas veikt "skaistuma vārdā", ignorējot riskus inficēties ar hepatītiem B vai C, profesore Angelika Krūmiņa stāsta portālam "Rutks.lv".

Kaut arī ir noteiktas dažādi reglamentējoši pasākumi, lai ierobežotu inficēšanās riskus, tie ir formāli un riskus ierobežo tikai daļēji. Tāpēc profesore uzskata, ka pareizākais rīcības modelis būtu nedarīt to, kas nav dzīvībai nepieciešams, un lieki neriskēt, jo neviens tetovēšanas salons nekad nav uzņēmies atbildību par klientu veselību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!