Smagu zaudējumu Lietuvas basketbola čempionāta finālsērijas trešajā spēlē sestdien piedzīvoja latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Viļņas "Lietuvos rytas" komanda.

Lietuvas basketbola grandu duelī "Lietuvos rytas" ar rezultātu 45:72 savā laukumā piekāpās Kauņas "Žalgiris" basketbolistiem.

Blūms šoreiz laukumā pavadīja 13 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā guva divus punktus, realizējot vienīgo izpildīto divpunktu metieniem, bet grozam garām raidot visus piecus tālmetienus.

Tāpat latvietis pieļāva trīs kļūdas un bloķēja divus metienus.
Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 12 gūtajiem punktiem bija Kšištofs Lavrinovičs. Savukārt "Lietuvos rytas" basketbolistiem ar 12 punktiem palīdzēja Renalds Seibutis.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Žalgiris" izvirzījās vadībā ar rezultātu 3-0. Ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle tiks aizvadīta otrdien.

Kā ziņots, pusfināla sērijās "Lietuvos rytas" ar 2-0 pieveica "Prienai" vienību, bet "Žalgiris" ar 2-0 uzvarēja Klaipēdas "Neptunas".

Lietuvas čempionāta regulārās sezonas noslēguma kopvērtējumā gan "Žalgiris", gan "Lietuvos rytas" izcīnīja pa desmit panākumiem 12 spēlēs, ieņemot pirmās divas vietas, bet ceturtdaļfināla sērijās ar 2-0 pārspēja attiecīgi Ķēdaiņu "Nevežis" un Utenas "Juventus".

Kā ziņots, "Žalgiris" komanda bija nākusi klajā ar iniciatīvu mainīt LKL finālsērijas izspēles kārtību, vēloties septiņu spēļu sērijas vietā līdz četrām uzvarām panākt piecu maču sēriju līdz trim uzvarām. Tomēr klubu balsojumā "Žalgiris" priekšlikums tika noraidīts, tāpēc izmaiņas LKL finālsērijas izspēles kārtībā netiks ieviestas.

Līdzīgas izmaiņas "Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) cerēja panākt arī Latvijas čempioni "VEF Rīga".

Pagājušajā sezonā LKL turnīrā triumfēja "Žalgiris" komanda, kas valsts čempionātā uzvarēja 14.reizi vēsturē.