ziemassvētku rotājumi
Foto: Shutterstock

Ja esi nolēmis šajās dienās atvadīties no Ziemassvētku rotājumiem līdz nākamajam gadam, tad lieti noderēs portāla Countryliving.com apkopotie padomi, kur un kā tos labāk salikt, lai tie nesaspiestos, nesaplīstu un nākamgad būtu izmantojami, gluži kā tikko iegādāti.

Neskatoties uz to, ka rotājumi visbiežāk ir no trausla stikla vai plastmasas, tad ir vairākas iespējas, kā tos var glabāt. Viens no veidiem – uzmanīgi salikt bumbas maisiņos ar aizdari un tos vienu pie otra salikt kādā cietā kastē ar vāku, lai būtu drošības sajūta, ka citas mantas neuzgāzīsies virsū un nesaplēsīs maisiņu saturu.

Gaismiņu virtenes, šķiet, visi katru gadu atkal un atkal cenšamies atpiņķerēt, jo novācot svētku rotājumus nudien negribas domāt par to, kā tos piņķerēsim vaļā pēc gada, bet vajadzētu. Nervus pasaudzēs un arī lampiņas labāk kalpos, ja virtenes aptīsi ap kartona gabaliem – tādā veidā vadi nesapiņķerēsies un būs viegli attīt tos vaļā. Ja virtenes ir vairākas, tad katru tin apkārt atsevišķam kartona gabaliņam. Ja saglabājušās metāla kārbas ar gumijas vāciņiem, tad virtenes vari aptīt apkārt tām un galu iespraust vāciņā, kurā izgriezts caurums.

Pērļu virtenes vari likt plastmasas pudelēs vai nelielās kastītēs, piemēram, kas saņemtas kā dāvanu iesaiņojums.

Iekarināmo rotājumu glabāšana gan ir izaicinājums katra mājas, it sevišķi, ja mantiņas ir no trausla materiāla. Sagatavo kasti un divus vai trīs tikpat garus kociņus, irbulīšus vai līstes, kurās var iekarināt rotājumus. Sakarini tos visus vienu pie otra, bet ne pārāk cieši un tad ieliec šos posmus kastē, kur izurbti caurumi, lai mantiņas glabājas iekarinātas.

Mazākiem rotājumiem vari izmantot olu kastes, kur bumbas nesaspiedīsies un nesaplīsīs. Var izmantot arī kastes un tajās ielikt saburzītu zīdpapīru vai avīzes un šajā materiālā arī ietīt pašus rotājumus, tomēr šis tāpat nav visdrošākais to glabāšanas veids. Vēl var izmantot vienreizlietojamās glāzītes, kur katrā ielikt pa bumbai un tad visas vienu pie otras kādā lielākā kastē.

Ja Ziemassvētku rotājumu krājumos ir arī kāda mākslīgā egle, tad to noteikti nevajadzētu saņurcītu iestūķēt kādā dziļākā plauktā, bet gan rūpīgi ietīt kādā audumā, piemēram, kokvilnas palagā, aizsiet to un tādā veidā glabāt kādā gana plašā vietā, lai zari nesaspiestos. Mākslīgo egli var ietīt arī pārtikas plēvē.

Ziemassvētku vainagus vislabāk glabāt tieši tā, kā tie rotājuši māju. Ja tie iepriekš tika karināti pie durvīm vai sienas, tad arī turpmāk atrodi tam vietu, piemēram, skapī, kur to uzkarināt, bet, ja tas rotājis galdu, tad liec to kādā dziļākā atvilktnē, bet uzmani, lai pa virsu tam neliktu vēl mantas. Vislabāk vainagu ielikt arī kādā maisiņā, lai tam nenobirtu rotājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!