Šajā saules trūkuma laikā kļūstam nedaudz nomācoši, tāpēc prieku jāsmeļas no ikdienas sīkumiem un vides, kurā uzturamies. Vai esi aizdomājies par to, vai savā mājoklī jūties priecīgs? Ja šķiet, ka kaut kas nav kārtībā, tev varētu noderēt ''Buzzfeed'' apkopotie padomi no fen šui speciālistiem, kuru ievērošana ietekmē mūsu labsajūtu.
Pirms analizējam konkrētus piemērus, ir vērts saprast, kāpēc tieši fen šui padomi varētu palīdzēt justies labāk mājoklī. Fen šui ir zināšanu kopums par enerģijas apmaiņu, ko ietekmējam mēs paši, apkārtējā vide un sabiedrība, taču tā visa pamatā ir domu spēks. Ieklausies sevī, notici sev un tā jau būs puse līdz labsajūtas uzvarai.
Mājoklis ir dvēseles spogulis
Gluži tāpat kā mēdz teikt par acīm, arī mājoklis ļoti personiski atspoguļo cilvēku, tāpēc vispirms ir vērts aizdomāties par to, vai mājoklis patiesi atbilst tavai būtībai. Ir jābūt pārliecinātam par to, ka enerģija, kas ir mājoklī, atbilst tavai personībai. Pavēro interjeru, iekārtojumu, mēbeles, ieviesto kārtību un pat sīkākās detaļas – ja tev ir sajūta, ka tas atspoguļo tevi, un tas patiesi tev patīk, tas ir tavs dvēseles spogulis.
Gulta ar galvgali
Interesanti, ka šobrīd gultas ar galvgali ir pat aktuāla izvēle, taču izrādās, šādu risinājumu iesaka arī fen šui speciālisti. Nav tik svarīgi, no kāda materiāla vai tekstūras veidots šis gultas galvgalis, svarīgi, ka tāds vispār ir, jo tas cilvēkam liek justies stabilākam, pārliecinātam un drošākam.
Atvērta tipa gulta
Izrādās, guļamistabā gultai ir daudz lielāka nozīme, nekā mēs varējām iedomāties. Ne tikai galvgalis ir svarīgs, bet arī tas, lai gultas abas malas būtu atvērtas un brīvi pieejamas. Tas esot svarīgi, lai cilvēks nejustos iesprostots. Lai arī pārsvarā visi nakts skapīši tiek veidoti tā, lai tie būtu vienā līmenī ar gultas virsmu, to der atcerēties. Tam nevajadzētu būt ne augstākam, ne arī daudz zemākam par gultu.
Nekārtība zem gultas
Šim padomam laikam nevar nepiekrist. Zem gultas nekādā gadījumā nevajadzētu neko uzglabāt un krāt. Gultas apakšai ir jābūt pilnībā atbrīvotai, jo tās aizkrāmēšana var bloķēt mūsu zemapziņu. Zem gultas ir jābūt gaisa plūsmai, un neko masīvu, smagu tur nevajadzētu uzglabāt, tāpat vajadzētu izvairīties tur glabāt kaut ko emocionālu un tādu, kas atgādina par sliktu pagātni vai nepatīkamiem notikumiem. Gultas apakša nekādā gadījumā nevar kalpot kā noliktava.
Mājdzīvnieki gultā
Fen šui speciālisti vienmēr ir teikuši, ka guļamistabas gultā mājdzīvniekiem nav vietas. Vienalga, vai dzīvo viens, vai ar kādu kopā, savu mīlestību gultā vajadzētu dāvāt cilvēkam, nevis dzīvniekam. Izrādās šim ieteikumam pamatojums ir tāds, ka lielākā daļa cilvēka enerģijas tiek nodota dzīvniekamt, tāpēc apdomājies par to, vai tiešām neesi novērojis sevī izmaiņas tad, kad gultā ir mājdzīvnieks, un tad, kad tas guļ līdzās.
Pagarini telpu
Uzlabot mājokļa enerģiju var arī tad, ja ar kādiem vizuāliem paņēmieniem padarīsi mājokli vairāk vertikālu. Piemēram, grāmatu plauktu vairāk iekārtot vertikālā veidā, nevis horizontālā, lai tiekšanās arī dzīvē virzās uz augšu, nevis sāņus.
Pareizs mēbeļu novietojums
Viens no fen šui pamatnoteikumiem, iekārtojot mājokli, ir pareizs mēbeļu izvietojums, jo arī tas ietekmē cilvēka emocionālo stāvokli. Mēbeļu izvietojumā svarīgi ievērot to, lai kopējais iespaids izskatītos atvērts, nevis noslēgts, piemēram, dīvāns pagriezts ar mugurpusi pret durvīm, radīs noslēgtu vidi.
Galda novietojums
Izvēloties galdam piemērotāko vietu, nevajadzētu no iekārtot tā, lai skatiens būtu vērts pret sienu. Tāpat atbilstošs nebūs novietojums, ja sēdēsi ar muguru pret durvīm.
Liekie vadi
Diez vai mēs paši par to vispār kādreiz iedomātos, taču speciālisti iesaka izvairīties no vadiem gultas tuvumā. Tātad jebkādām elektriskām ierīcēm vajadzētu būt pēc iespējas tālāk, un modinātājpulksteni aizvietot uz baterijām darbināmu. Jebkāda veida elektronika traucē cilvēkam atslābināties pat miegā, tāpēc pat domu par telefona nolikšanu blakus spilvenam, nevajadzētu pieļaut.
Durvis līdz galam vaļā
Mums taču patīk dzīvot brīvi un pašiem būt atvērtiem. Tieši tāpēc mēs dažkārt mēdzam teikt – ''lai visas durvis ir vaļā'', kas atspoguļo brīvību un atvērtību pasaulei. Tas pats attiecas burtiskā nozīmē - durvīm ir jābūt viegli atveramām, turklāt līdz pašam galam. Nekas nedrīkst traucēt tās atvērt. Fen šui speciālisti mēdz teikt, ka ierobežots durvju atvēršanas leņķis arī ietekmē enerģijas daudzumu konkrētajā telpā.
Pārspīlēts minimālisms
Lai arī cik aktuāls būtu minimālisms interjerā, nevajadzētu pārāk aizrauties ar tā ieviešanu mājoklī. Ir jābūt kaut kādai personifikācijai, un ja viss ir sterils un bezpersonisks, tad netiek radīta dzīvības sajūta. Tas gan nenozīmē, ka ir pilnībā jāatsakās no minimālisma, taču radi vidi tādu, kas liecinātu par to, ka šeit patiesi kāds dzīvo.
Vienmēr tīra plīts
Pēc jebkādiem principiem virtuves plītij vajadzētu būt tīrai, tomēr fen šui pamatojums liks par to vēl vairāk aizdomāties. Izrādās, virtuves plīts ir tā, kas pārstāv bagātību un arī veiksmi karjerā, tāpēc ir svarīgi to uzturēt tīru visu laiku. Interesants ir arī fakts, ka nevajadzētu pierast tikai pie viena degļa izmantošanas, jo tas liecina arī par rutīnu un pieradumu dzīvē. Gluži tāpat kā dzīvē, arī virtuves plītij izmanto ko jaunu, lai tiktu pavērtas jaunas iespējas.
Atbilstoša krāsa
Katrai krāsa ir sava nozīme un atbilstība cilvēka emocionālajam stāvoklim, tāpēc iepriekš izpēti, kas atbilst tavai būtībai un izvēlies tieši to krāsu. Piemēram, zaļa dziedina, dzeltena krāsa lielos apjomos var radīt nospiedošu sajūtu, bet zila krāsa nomierina.