Foto: Shutterstock
Ja vienmēr ar baltu skaudību esi apjūsmojis vintāžas stila elementus un tev labpatīk klasiskas vērtības vai lietas ar vēsturisku pieskārienu, ''rustic'' stils varētu ļoti atbilst interjera gaumei. Portāls ''Tava māja'' apkopojis padomus, kas palīdzēs omulīgo stilu ieviest arī pašu mājās.

''Rustic'' stilam raksturīga novecināta, laucinieciska un nedaudz antīka noskaņa, kas vai nu izcelta vai radīta speciāli. Ja iegādāta kumode, tā interjerā iederēsies nevis tik perfekta, kā tikko no veikala atvesta, bet gan apzināti vecināta vai kā citādāk apstrādāta, lai būtu manāms senatnīgums.

Interesanti, ka šis stils aizvien lielāku popularitāti gūst ne tikai interjerā, bet arī dārza mēbeļu izvēlē un dažviet arī pagalmā, piemēram, uz terases, balkona. ''Rustic'' stila lielākā priekšrocība ir tā, ka nav grūtību atrast metodes, kā to ieviest interjerā. Izmantojot vecinātus koka dēlīšus, var izveidot stilīgus plauktus, vecais klubkrēsls, apvilkts ar rožainu audumu ideāli iederēsies interjerā, bet, ja mājās ir brusas, jārod iespēja tās izcelt.

A photo posted by yupinoko (@yupinoko) on Apr 26, 2016 at 3:34am PDT

Krāsu toņi

Foto: Shutterstock

''Rustic'' stilam raksturīgs neitrāls fons, uz kura pēc tam ļaut izcelties dažādiem aksesuāriem un detaļām. Balts, pelēks, smilšu krāsas, krēmīgi dzeltens vai sūnu zaļš, ir toņi, kas visai labi kalpos par fonu. Arī maigi rozā un debesu zils tonis ir bieži manāms šajā stilā, taču pārliecinoša izvēle būs kāds neitrālāks tonis.

A photo posted by yupinoko (@yupinoko) on May 10, 2016 at 4:26pm PDT

Izvēlēties neitrālu fonu interjeram ieteicams arī tāpēc, lai noskaņu varētu mainīt un interjers neapniktu, tāpēc spilgtus toņus atstāj cita stila iezīmēm. Ja nu tomēr šāda pieeja šķiet garlaicīga, kā fons labi iederēsies ķieģeļu sienas, betona klājums, flīzes un pat koka dēlīšu segums.

A photo posted by yupinoko (@yupinoko) on May 11, 2016 at 3:43pm PDT

Varētu domāt, ka šāds stils piestāvēs vien lauku mājas interjerā, tomēr aizvien biežāk pierādījies, ka ''rustic'' iezīmes pārliecinoši iederas arī šikajos pilsētu mājokļos.

Mēbeles

Foto: Shutterstock

Ja esi starp tiem, kas satraucas par katru mazāko švīku vai skrambiņu jaunajam galdam, šis stils ļaus to uztvert paviršāk, jo šajā ziņā skrambām, švīkām un defektiem ir pat vēlama klātbūtne. Pat vēl vairāk
font-family:"Calibri",sans-serif;mso-ascii-theme-font:minor-latin;mso-fareast-font-family:
Calibri;mso-fareast-theme-font:minor-latin;mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-ansi-language:LV;mso-fareast-language:EN-US;mso-bidi-language:AR-SA'>– ''rustic'' stila cienītāji speciāli jauno mēbeli padarīs izskatā vecāku, nekā ir patiesībā.

Vienkrāsainas mēbeles iederēsies, bet vēl labāk, ja tās izskatās pabalējušas, vietām krāsa nolobījusies vai ieplaisājusi. Šādus efektus var panākt ar speciālām dekoratīvajām krāsām un krāsošanas tehniku.

A photo posted by yupinoko (@yupinoko) on May 16, 2016 at 3:53am PDT

Mēbeļu sakarā vislabāk izskatīsies koks nevis lamināts, lakotas fasādes un glaunas matētas virsmas. Jo koks izskatās vecāks, jo labāk. Vai tas būtu neliels koka beņķītis, soliņš koridorī, kafijas galdiņš no koka bluķiem, plaukts no resniem dēļiem vai gultas rāmis, ar koku nekad nebūs nošauts greizi.

A photo posted by Birgit (@git_fransson) on May 15, 2016 at 11:09pm PDT

Visai bieži kā mēbeles tiek izmantotas lietas, kas atrodamas mājās un nedaudz transformētas. Piemēram, no koka kastēm, kur glabājies vīns vai kas cits, var izveidot stilīgus plauktus – atsevišķi vai vairākus saliekot kopā vienu pie otra, būs pietiekami dziļi plaukti mantu glabāšanai. Arī no veciem dēļiem var uztaisīt stilīgu plauktu pie sienas. Savukārt koka lāde var kalpot kā kafijas galdiņš un no paletēm var uztaisīt stilīgu dīvānu.

Materiālu dažādība

Foto: Shutterstock

Bez koka ''rustic'' stilā vieta noteikti jāatrod kādam metāla kalumam. Vai tā būtu lampas abažūra, svečturi, dārza mēbeles, trauki, detaļas mēbelēm vai galda kājas, metāls ir ļoti vēlams stila ievērošanā. Metāls var izpausties arī lielākos laukumos, piemēram, vannasistabā keramiskās izlietnes vietā izmantot metālisku bļodu, kas pārveidota par izlietni, koridorī nolikt alumīnija spainīšus, kur salikt apavu kopšanas līdzekļus, savukārt dzīvojamās telpās uz galda iederēsies kāds dekoratīvs trauks, kas veidots no metāliskām stieplēm vai uz palodzes metālisks putnu būris, kur ielikt mākslīgos ziedus, bet ziemā sveces.

Bez koka un metāla šim stilam raksturīgi izmantot dažādus audumus, pēc iespējas dabiskākus, piemēram, linu, kokvilnu un vilnu. Eleganti izskatīsies mežģīņu raksti, arī tie itin labi iederēsies stilā, turklāt visai bieži smalkais pinums parādās arī mēbelēs. Kas attiecas uz tekstūrām, tās šajā stilā raksturīgas ne tikai aizkaros un gultas veļā, bet arī paklājos, aksesuāros, lampu abažūrās. Uz dīvāna jābūt kādam plediņam, guļamistabā neiztikt bez pārvalka, vannasistabā saskaņotiem dvieļiem, virtuvē galdautam vai mīkstiem paliktņiem uz krēsliem.

A photo posted by yupinoko (@yupinoko) on May 8, 2016 at 3:54am PDT

Svarīgie sīkumi

Foto: Shutterstock

Kā zināms, detaļām un aksesuāriem ir liela loma interjerā, un it īpaši šajā stilā, kur fons jau pats par sevi ir tik neitrāls, ka bez aksesuāriem nemaz neiztikt.

Šis stils viennozīmīgi ir viens no pateicīgākajiem aksesuāru izvēlē. ''Rustic'' stilam piestāvēs metāla svečturi, vados iekarinātas spuldzes kā apgaismojums bez abažūrām, pat puķu podiem ir nozīme – izvēlies tos metāliskus vai no māla, drēbju pakaramais var būt kāds sprungulis vai no jūras izskalots koks, kas pieskrūvēts vai iekarināts pie sienas.

Arī pinumiem ir liela loma šajā stilā – groziņi, trauki un citi dekoratīvi elementi ļoti labi iederēsies, arī kājslauķis var būt no pīta materiāla. Savukārt metāla vai koka trepītes, kas vairs netiek izmantotas citiem nolūkiem, var kalpot kā moderns aksesuārs – pakaramais, plaukts vai vienkārši akcents pie kādas brīvās sienas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!