Vecais ganu namiņš – dzejnieka Bena Džonsona māja - 1
Foto: Vida Press

Iedomājieties – namiņš, kurā 17. gadsimta sākumā pēc iedvesmas patvēries dzejnieks, kurš savulaik izklaidējis pašu Viljamu Šekspīru. Lai gan trīs gadsimtu laikā daudz kas ir mainījies, šis mājoklis Anglijas laukos, Lielbritānijā, joprojām ir ar vēsturisku elpu. Nu šis Bena Džonsona mājoklis izlikts nekustamā īpašuma tirgū, un to iespējams iegādāties ikvienam, vēsta "Vida Press".

Tomēr ganu namiņš ne vienmēr ir bijis tik grezns, kāds tas ir šobrīd. Māja celta tālajā 15. gadsimtā un bijusi laika zoba nesaudzēta, līdz pirms 31 gada to iegādājies Dousonu pāris – Liza un Kolins īpašumu atpirka no Sarejas grāfistes padomes par 155 tūkstošiem britu mārciņu (apmēram 185 tūkstoši eiro). Vēsturiskākā telpa visā mājā ir darba kabinets, kurā Džonsons pavadījis lielāko daļu laika, rakstot dzeju un lugas. Kabinetā saglabājies oriģinālais kamīns, bet pa logu paveras skats uz lauku ainavu.

Foto: Vida Press

Bez darba istabas, mājoklī ir arī iespaidīga zīmēšanas istaba, kurā ir milzīgs kamīns ar tam pieguļošu atpūtas vietu. Kamīnam ir arī kūpinātava, ko pirms daudziem simtiem gadu izmantoja, lai kūpinātu gaļu. Arī plašajā ēdamistabā ir līdzīga izskata kamīns, kas sasilda lietainajās Lielbritānijas dienās. Un visu šo, kopā ar Viktorijas laikā celtu ķieģeļu garāžu, iespējams iegādāties par nieka 1,5 miljoniem britu mārciņu (apmēram 1,8 miljoni eiro).

Kā norādījusi īpašuma pašreizējā īpašniece – ir ļoti ticams, ka savulaik Džonsons un Šekspīrs šajā mājā pavadījuši daudzas stundas sarunājoties un baudot dzērienus. "Džonsons lielāko daļu laika pavadīja istabā, kuru pašlaik izmantojam atpūtai, tajā ir lieliska gaisma un fantastiski augsti griesti – ideālā atmosfēra rakstniekam," stāsta Liza Dousone. Kad īpašums pirms 30 gadiem ar astīti nonācis Dousonu pāra rokās, tas bijis patiesi nolaists. Nācies mājas pamatīgi restaurēt – pat atsegt griestu sijas, ko ar apmetumu bija paslēpuši iepriekšējie saimnieki.

Kopējā īpašuma atjaunošana prasījusi 10 gadus, bet izdevies nelielo Oldsveinas fermai atgriezt tās iepriekšējo spozmi. Saimniekiem ir bijis pagodinājums tik ilgus gadus mitināties vēsturiskajā mājoklī. Turklāt īpašumam papildu vērtību piešķir ne vien fakts, ka tajā dienas pavadījuši divi izcili literatūras pasaules paraugi, bet arī tas, ka lauku ainavas gadsimtu garumā it nemaz nav mainījušās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!