Pārsteidzīgs eiroremonts un atgriešanās pie sākotnējā – stāsts par mājas pārvērtībām Liepājā
Foto: Privātais arhīvs
Mājas vai dzīvokļa remonts patiesībā ir liels izaicinājums. Vai tas, kā iedomājamies savu dzīves telpu šobrīd, sakritīs ar to, kādā vidē vēlēsimies dzīvot pēc gadiem pieciem, desmit vai vairāk? Tieši par to arī ir šis stāsts. Ja pirms gadiem sešiem mājas saimnieki gribēja visu veco izvākt uz neatgriešanos, tad tagad to visu gribas atgūt, lai dzīvotu mājā ar vēstures liecībām.

Kā "Tava Māja" pastāstīja mājas saimnieks un arī remonta galvenais meistars Filips Baumanis, 60. gados būvētā māja Liepājā ģimenes īpašumā nonākusi 2009. gada oktobrī, bet dzīvot tajā sākuši 2010. gada novembrī. Otro remontu māja piedzīvoja 2015. gada vasarā. Lai saglabātu liecības par mājas vēsturi un padalītos savā pieredzē un gūtajās mācībās, Filips atklāj un arī parāda, kāda māja izskatījusies visos posmos – pirms remonta, pēc eiroremonta un tagad, kad tā ieguvusi tieši tādu noskaņu, kādu mājinieki vēlējušies.

Mājas saimnieks stāsta, ka iegādes brīdī māja bijusi perfekts materiāls "vintage" interjeram. Bez eiroremonta, ar saglabātu oriģinālo arhitektūru, un, ja neskaita PVC logus un dušu viesistabas stūrī, tā bija iztikusi arī bez kropliem 21. gs. pielikumiem. Tomēr, kā atzīst pats Filips, paši pamanījušies to sabojāt. "Šis būs stāsts par to, kā sešus gadus vēlāk labojām paši savas kļūdas. Toreiz bijām jauni. Ātri vajadzēja vietu, kur dzīvot. Izpratne par vēsturiskām vērtībām bija tuvu nullei. Visas sienas un griestus apšuvām ar rīģipsi, koka durvis aizstājām ar jaunām – papīra, dēļu grīdas izlīdzinājām ar OSB un lamināta kārtu virsū. Arī ārpuse tika pie jauna jumta, fasādes, putuplasta pamatiem. Garāmgājēji un viesi jau uzskatīja, ka šī ir jaunbūve, kuras te iepriekš nav bijis. Un daudz kļūdījušies viņi nebija, jo viss vecais bija paslēpts aiz butaforiju karkasa," atmiņās dalās Filips.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!