Kādreiz, kad nebija tik plašs piedāvājums dažādiem apavu kopšanas līdzekļiem un dezinfekcijas līdzekļiem, nācās iztikt ar to, kas ir mājās pieejams, taču nevarētu teikt, ka kādreizējie paņēmieni būtu bijuši par matu sliktāki. Viena no metodēm ir ūdeņraža pārskābes izmantošana. Saslapini vates tamponu ar šo šķidrumu un kārtīgi izslauki apavus no iekšpuses – tas palīdzēs dezinficēt un neitralizēt aromātu.
Lai iznīcinātu apavos sakrājušās baktērijas, var izmantot arī apavu sasaldēšanas metodi, jo zemā temperatūrā baktērijas tiek iznīcinātas. To gan nevar darīt ar lakādas apaviem, jo tie var sarauties. Ja saldētavā ir vieta, tad ieliec polietilēna plēvē ietītus apavus, vismaz uz diennakti. Pēc izņemšanas apaviem ir jāsasilst līdz istabas temperatūrai.
Ja nepieciešams novērst mitruma uzkrāšanos apavos, ieber apavu iekšpusē talku vai pūderi.
Efektīvs līdzeklis, kas palīdzēs novērst nepatīkamu aromātu apavos, ir dzeramā soda. Pēc apavu novilkšanas ieber iekšpusē paciņas saturu un ļauj tai uzsūkties vairākas stundas.
Neparastāks, bet ne mazāks efektīvāks risinājums ir ar izmantotajiem melnās tējas maisiņiem. Kārtīgi nosusini un izžāvē melnās tējas maisiņus un ieliec tos apavos, lai tiktu neitralizēts nepatīkamais aromāts.
Ja mājās pa rokai ir nevajadzīgas avīzes, tad samitrini tās ar etiķa šķīdumu un liec tās apavos, lai tiktu neitralizēts nepatīkamais aromāts.
Svarīgi!
- Apavu nepatīkamo aromātu ietekmē tas, vai apavi pirms lietošanas vienmēr būs izžuvuši. Vienmēr pēc valkāšanas, atstāj tos atvērtus un ļauj tiem kārtīgi izžūt.
- Ja vien ir iespēja, maini apavus, lai katru dienu netiktu vilkti vieni un tie paši, citādi tie var nepaspēt izžūt.
- Izmanto apavos liekamās pēdiņas, kuras pēc katras apavu vilkšanas reizes ir jāizmazgā un kārtīgi jāizžāvē.