Lai vai kā to gribētos, ēdiena paliekas, kas bijušas uz traukiem, gaisā neizkūst, un tās tomēr paliek un uzkrājas trauku mašīnā. Šie sakrājušies netīrumi ar laiku veicinās vien to, ka trauki no ierīces tiks izņemti nespodri un ar ēdiena paliku nosēdumiem. Patīkamākais šajā darba darīšanā ir tas, ka lielāko darbu ierīce paveiks pati, un nepieciešams ir vien etiķis, dzeramā soda un roku veiklība ierīces ieslēgšanā.
Vispirms mazgāšana jāsāk ar ierīces pilnīgu atbrīvošanu no jebkādiem traukiem. Ja trauku mašīnas apakšā sakrājušās ēdiena paliekas, noteikti saslauki vai satīri tās ar lupatiņu. Visus redzamos netīrumus ir jāiztīra, pirms ierīce tiks ieslēgta mazgāšanas režīmā. Noteikti iztīri trauku mazgājamās mašīnas filtru, kas visbiežāk atrodas ierīces apakšpusē. Pārbaudi vai ēdiens nav sakrājies arī citās sprauslās un šķirbās.
Ielej tasi galda etiķa kādā traukā, kas stabili novietojams trauku mazgājamās mašīnas apakšējā nodalījumā. Ja ir pieejamas speciālās trauku mazgājamās mašīnas bumbas, kurās iebērt līdzekli, tad izmanto tās, bet, ja nav, tad mazākā traukā ieber pusi tasi dzeramās sodas un novieto to trauku mazgājamās mašīnas augšējā nodalījumā.
Ieslēdz trauku mazgājamo mašīnu un ļauj, lai ievietotie līdzekļi dara savu darbu – attīra ierīci, nomazgā piekaltušos traipus un atsvaidzina aromātu ierīcē. Etiķis ir lielisks līdzeklis, kas attīrīs ierīci no baktērijām un sasmakumiem, savukārt dzeramā soda kopā ar ūdeni palīdzēs novērst atstātos traipus.
Kad mazgāšanās cikls ir beidzies, ļauj ierīcei palikt aizvērtai vēl kādas 20 minūtes, lai karstais tvaiks dezinficē iekšējās virsmas. Pēc tam ar papīra salvetēm vai švammi izslauki ierīces iekšpusi. Ja vēlies, kādu brīdi vari ļaut ierīcei izvēdināties, atverot nelielu spraugu.
Atceries, ka trauku mazgājamā mašīna daudzkārt labāk kalpos, ja tā tiks regulāri attīrīta un mazgāta. Noteikti iekļauj šo pienākumu darāmo mājas darbu sarakstā.