<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/_katattack/">Kat Tomilloso</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">cc</a>

Aromātiskie kociņi ir pēdējos gados ļoti pieprasīts produkts, kas daudz omulīgāk piepilda mājokli ar smaržu par jebkuru izsmidzināmo līdzekli. Ja plašajā klāstā neizdodas atrast vispiemērotāko smaržu vai arī gribas ieviest pēc iespējas videi draudzīgāku mājas aromātu, nekas cits neatliek, kā pagatavot to pašam, turklāt pēc portāla Food52.com sniegtās informācijas, tas itin nemaz nešķiet sarežģīti.

Pirms ķeries klāt pie aromātisko kociņu izveides, svarīgi zināt, ka aromāts izdalīsies vienmērīgi, ja tiks pielāgots trauks. Tā nevar būt liela burka vai bļoda, jo viss aromāts izdalīsies pats no sevis, tieši tāpēc nepieciešama pudele vai kāds cits trauks, kam ir sašaurināta augšdaļa. Šeit noderēs stikla pudeles, šauras vāzes.

Ja trūkst idejas, kādu ēterisko eļļu izmantot, tad zini, ka var pilināt ne tikai vienu veidu, bet arī kombinēt divas smaržas. Piemēram, jasmīnu ar citronu, apelsīnu ar kanēli vai lavandu ar oregano. Izvēles iespējām nav robežu.

Nepieciešams:

  • Stikla pudele vai trauks ar sašaurinātu augšdaļu
  • Pieci garie bambusa kociņi jeb irbulīši
  • ¼ tases ūdens
  • ¼ tases degvīns
  • 20 pilieni ēteriskā eļļa

Soli pa solim:

Nelielā katliņā liec sildīties ūdeni, bet neuzvāri to. Ar piltuves palīdzību ielej to traukā. Ielej degvīnu un iepilini aromātisko eļļu.

Ar pirkstu vai korķi aizspied ciet trauka augšējo caurumu un vairākas reizes kārtīgi sakrati trauku, lai sajaucas visas sastāvdaļas.

Tad iemērc koka irbulīšus šķīdumā, izņem ārā, apgriez otrādi un liec visus kociņus iekšā tā, lai iemērktā daļa būtu ārpusē. Svarīgi izmantot tieši bambusa irbulīšus, jo tie ļoti labi izdala aromātu un arī ilgi saglabā to, turklāt smarža būs pietiekama, ja izmantoti 4-5 irbulīšus.

Trauciņu ar šiem aromātiskajiem kociņiem var novietot uz plaukta, galda, palodzes vai jebkur citur, kur vien vēlies izplatīt šo aromātu, tikai virtuve nebūs tā piemērotākā vieta, jo ēst gatavošanā radītā smarža ''noslāpēs'' šo aromātu un tas nebūs jūtams.

Svarīgi ik pa laikam apgriezt kociņus otrādi. Vislabāk to darīt tad, kad kociņu gali kļuvuši sausi. Ja šķiet, ka līdzeklis vairs nav tik aromātisks, piepilini vēl klāt ēterisko eļļu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!