Pirms ķeries klāt pie spilvenu vai segu mazgāšanas, noteikti iepazīsties ar informāciju, ko norādījis ražotājs uz piešūtās birkas. Tur visbiežāk norādīta gan ieteicamā temperatūra, gan mazgāšanas veids, tāpēc var paļauties arī uz šiem ieteikumiem.
Visiem dūnu spilveniem un segām ir līdzīgas prasības mazgāšanā un kopšanā. Pirmkārt, visus dūnu izstrādājumus regulāri jāvēdina un jāpurina, taču nevajadzētu tos dauzīt, kā to varbūt ierasts darīt ar paklājiem, izklapējot putekļus, raksta šūšanas darbnīcas Fejasnams.lv speciālisti.
Dūnu izstrādājumu mazgāšanā ar rokām, jāievēro, ka nepieciešams liels ūdens daudzums, savukārt no līdzekļiem ieteicams izmantot šķidrās ziepes, nevis pulveri. Ar līdzekļa daudzumu nevajadzētu aizrauties, to vajag pavisam nedaudz, divtik mazāk nekā ierasts.
Izmantojot veļas mazgājamo mašīnu, minimālajam ierīces tilpumam jābūt deviņiem kilogramiem, citādi sega kārtīgi neizmazgāsies un centrifūgs neefektīvi izspiedīs ūdeni. Kas attiecas uz spilvenu mazgāšanu, tad pirms likšanas ierīcē tiem ieteicams pārvilkt drānu vai arī ielikt speciālajā mazgāšanas tīkliņā. Svarīgi vienlaicīgi veļas mašīnā nelikt vairāk kā vienu segu, savukārt spilvenus var mazgāt kopā, bet atsevišķi no segas, jo tilpums var būt nepietiekams, kad izstrādājumi samirks.
Pēc mazgāšanas gan sega, gan spilvens pēc iespējas ātrāk jāliek žāvēties. Mazgājot ar rokām, izstrādājums kārtīgi jāizgriež, lai notecinātu pēc iespējas vairāk liekā ūdens. Visefektīvākais rezultāts būs no veļas žāvētāja ierīces, bet, istabas temperatūrā žāvējot, svarīgi ik pa brīdim spilvenus vai segas papurināt.
Ja tomēr nav pārliecības, kā labāk mazgāt šos izstrādājumus, labāk nodot tos speciālistu rokās ķīmiskajā tīrītavā.