<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/stevendepolo/">Steven Depolo</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Vieni vēl tikai gatavojas olu krāsošanai, bet citiem šie radošie darbi jāpaveic ātrāk, piemēram, ja bērnudārzā plānoti svētku pasākumi, tāpēc padoms, kā izpūst olu un pēc tam, neieplaisājot čaumalu, to nokrāsot, būs pašā laikā.

Kas gan varētu sniegt labākus padomus, ja ne mēs paši pēc savas pieredzes? Tieši tāpēc apkopojām ieteikumus portāla Cālis.lv forumā, kur netrūkst padomu šajā jautājumā.

Viens no veidiem, kā izpūst jēlo olu no čaumalas, to neieplaisājot, ar adatas palīdzību. Te gan vajadzēs pavisam gludu olu bez jebkādiem defektiem. Turot to cieši apņemtu plaukstā, vienā galā ar strauju kustību iecērt galā adatu. Ja to darīsi lēnām, tad var rasties plīsums un mazā cauruma vietā radīsies neglīta plaisa. Pēc tam tādā pat veidā izdur caurumu arī apakšā, turot to virs bļodiņas, lai pa otru caurumu ola neiztek uz galda virsmas. Kad abos galos izdurti caurumi, vienā galā pūt, lai pa otru caurumu izlīst ola. Šo procesu ieteicams atkārtot vairākas reizes un pūst caur abiem galiem. Pūšanu var atvieglot, ja izmantosi salmiņu, ko pielikt pie caurumiņa.

Ja ar adatu šis darbiņš šķiet grūti paveicams, tad var izmantot urbi ar vismazāko un smalkāko uzgali. Šajā gadījumā caurums būs nedaudz lielāks, bet to izveidot kādam noteikti šķitīs vieglāk par adatas metodi.

Lai pēc olas izpūšanas čaumalu nesabojātu ar krāsošanu, ieteicams izmantot bambusa irbulīti, uz kura uzspraust čaumalu krāsošanas brīdī. Ja vēlies ar krāsojumu čaumalu iegūt stingrāku, tad var izmantot nagu laku, uzlīmes un biezākas krāsas. Olu čaumalu krāsošanā jāņem vērā nederēs tās krāsas, kas paredzētas olu vārīšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!