Foto: Shutterstock
Lai vai cik ērti tas būtu, ka visu to, ko negribas mest miskastē, var nolaist ar ūdeni klozetpodā, ir daži izņēmumi, kas var neatgriezeniski radīt nevēlamas sekas kanalizācijas sistēmai, ja to neievēros. Tāpēc, pirms pārdroši iemet kaut ko klozetpodā un nolaid ar ūdeni, pārliecinies, ka tas neietilpst šajā ‘’Prevention’’ sastādītajā sarakstā.

Mitrās salvetes

Tiem, kam mājās ir zīdainis, šis būs ļoti aktuāli. Mitrās salvetes nav tas pats, kas tualetes papīrs, tāpēc tās nudien nevajadzētu mest klozetpodā. Tieši tāpēc, ka tās piesūcinātas ar speciālu šķidrumu un salvetes ražotas no speciāla materiāla, kas tik viegli neplīst, tās arī tik ātri nepārstrādājas kanalizācijas sistēmā. Var gadīties, ka mitrās salvetes veido aizsprostojumu vai iestrēgst kādā posmā, tāpēc labāk nemēģināt tikt sveikā cauri.

Medikamenti

Katram medikamentam ir savs derīgums termiņš, un, ja domā, ka atkritumu tvertne nav tā īstā vieta, kur tos izmest, arī klozetpods nav risinājums. Lai gan šķiet, ka tas ir drošāk, jo neviens pie tiem nepiekļūs, tā nebūt nav. Kanalizācijā nopludināti medikamenti var radīt piesārņojumu notekūdeņu attīrīšanas sistēmās un piesārņot dabu, kā arī pašu veselību. Alternatīvas metodes, kā droši atbrīvoties no medikamentiem, uzzini šeit.

Spēcīgi ķīmiskie līdzekļi

Ja ir nepieciešamība izliet kādu spēcīgu ķīmisko līdzekli, klozetpods nebūs tā īstā vieta. Tas, ka šķidrums aizskalojas prom, vēl nenozīmē, ka viela pazūd nebūtībā. Bieži vien spēcīgi ķīmiski līdzekļi ir viegli uzliesmojoši, un tas nav droši, tāpat vielas var radīt kādus aizsērējumus kanalizācijā, līdz ar to radīt nevēlamas sekas.

Vates tamponi, ausu tīrāmie irbulīši

Varbūt tas kādam jau kļuvis par ieradumu, izmest un nolaist ar ūdeni izlietotās vatītes un ausu tīrāmos irbulīšus, tomēr tas nav prātīgs darbs. Ikviens šīs jomas speciālists apstiprinās, ka laika gaitā kanalizācijas sistēmu tas var sabojāt, jo šie materiāli tik vienkārši neizšķīst un nepārstrādājas, tāpēc var veidot aizsprostus un bojājumus. Starp citu, lai arī papīra dvieļi ir no tāda paša materiāla kā tualetes papīrs, izmēra dēļ arī tos nevajadzētu pārāk bieži nolaist klozetpodā, jo tādējādi var rasties aizsērējumi.

Foto: Shutterstock

Autiņbiksītes

Šeit daudz paskaidrojumi, domājams, nav vajadzīgi. Autiņbiksītes gluži vienkārši nav paredzēts nolaist klozetpodā. Kaut viens šāds mēģinājums var beigties ar to, ka bez santehniķa palīdzības neiztikt.

Mati un spalvas

Katrs, kurš kaut reizi tīrījis dušas noteku vai izlietni, velkot ārā matu kunkuļus, zinās teikt, ka tas sakrājas pat ļoti ātri. Mati veido visai apgrūtinošu aizsērējumu ūdens tecēšanai, un tas pats attiecas uz kanalizācijas sistēmu klozetpodam. Ja dušā un izlietnēs vēl matus varam iztīrīt, tad, nolaižot tos klozetpodā, iztīrīt nevarēs. Arī dzīvnieku spalvas pēc ķemmēšanas neizmet klozetpodā!

Mājdzīvnieku pakaiši

Tiem, kam mājās ir kaķis vai suns, kas savas dabīgās vajadzības nokārto kastītē, aktuāls var būt jautājums par pakaišiem. Vai tās būtu cementējošās vai absorbējošās smiltis, to izmešanas vieta noteikti nav klozetpods. To nolaišana var radīt visai baisus aizsprostojumus caurulēs. Piedāvājums pakaišiem ir ļoti dažāds, taču lielai daļai smilšu un pakaišu nav pieļaujama noskalošana klozetpodā, lai netiktu nosprostota kanalizācija. Parasti informācija par rīcību attiecībā uz skalošanu vai neskalošanu klozetpodā tiek norādīta uz iepakojuma, taču visbiežāk visos gadījumos nav ieteicams klozetpodā noskalot cementējošās smiltis, absorbējošās smiltis, kā arī silikona granulas.

Pārtika

Gan jau katrs no mums ir grēkojis un kādu vecu ēdienu nolaidis klozetpodā, un ne vienmēr tas ir slikti, taču ir pārtikas produkti, kuriem nevajadzētu tur nonākt. To var attiecināt uz jebkuru pārtiku, kas nav šķidrā veidā. Ne kafijas biezumi (visai bieži tos tur lejam, vai ne?), ne vecs ēdiens nav paredzēts aizskalošanai vannasistabā. Nekādā gadījumā neskalo klozetpodā augļu, dārzeņu mizas! Ja tas kļūs par ieradumu, visai ātri aizsērēs caurules un pārslodzes dēļ sabojāsi kanalizācijas sistēmu. Reizēs, kad citu variantu nav, noskalo ēdienu ar vairākiem piegājieniem un atšķaidītu ar ūdeni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!