Foto: DELFI
Svētku gaidīšanas laiks ir tas skaistākais – top piparkūku mīkla, skaistas dekorācijas un citi noskaņas veicinoši procesi. Ja laika nav tik daudz, bet tik ļoti gribas kādu skaistu kompozīciju izveidot pašam, aizlienē kādu no šīm četrām piedāvātajām variācijām, kā likt lietā tukšo burciņu un dažādus dabas materiālus.

No krājumiem izcel burciņas un kārtīgi tās apmazgā. Ja saglabājušās burkas ar visām etiķetēm, izmērcē tās siltā ziepjūdenī, ar švammi noberzē uzlīmi, bet līmes paliekas ļoti labi izdosies noņemt ar nagu lakas noņēmējā samitrinātu vates gabaliņu. Vairāk padomus par etiķešu nomazgāšanu lasi šeit. Kad burkas sapucētas, izvēlies kādu no šiem četriem kompozīcijas veidiem.

Svece sniega kupenā

Foto: DELFI

Mākslīgajam sniegam ir tik daudz pielietojumu – to var sabērt ne vien uz adventes vainaga, bet sabērt arī burkās, atgādinot sniega kupenas. Starp citu, šeit atradīsi pamācību, kā pašam uztaisīt mākslīgo sniedziņu.

Vispirms burkā saber sniegu tik daudz, lai svece nelīstu ārā no burkas augšgala. Ieliec vidū sveci un gar to izkārto nelielus priežu vai egļu zaru posmus, kādu meržrozīšu ogu ķekaru. Uzmani tikai, lai šie dabas materiāli nav pārāk tuvu sveces liesmai un kompozīcija nav uguns nedroša.

Foto: DELFI

Šāda burka labi izskatīsies uz galda, ja kompozīcija redzama no sāna, bet tikpat labi burkas var likt uz kamīna malas, plaukta vai kur citur.

Dzērvenes sniegā

Foto: DELFI

Vēl viens interesants veids, kā papildināt sniegotās kupenas – šeit gan mākslīgo sniegu ber vairāk, lai baltā kārta ir redzamāka, un tad saber labi daudz lielogu dzērvenes. Visbeidzot iespraud priežu zariņus, kas veidos skaistu noformējumu arī burkas augšpusē.

Foto: DELFI

Šādas burkas ideāli izskatīsies gan uz augstākām virsmām, gan tad, ja redzamas vien no augšas, jo glīts noformējums ir no visiem leņķiem.

Peldošais mežs

Foto: DELFI

Ja galda kompozīcija nav iedomājama bez svecēm, izvēlies peldošās sveces un burkā lej ūdeni, iegremdē kādu zariņu, ļauj peldēt arī kādai ogai un vidū ieliec peldošo sveci.

Foto: DELFI

Šādā veidā burka glīti izskatīsies gan no sāniem, gan no augšpuses, pavīdot gaismas liesmiņai.

Minimālisma stilā

Foto: DELFI

Tiem, kas iecienījuši minimālismu un arī kompozīcijās negrib izcelties ar lielām greznībām, burkās var likt priežu zarus dažādos garumos un to izmantot kā vāzi. Ja ieliksi vēl kādu zariņu ar košākas krāsas ogām, piemēram, mežrozēm, kompozīcija izskatīsies interesantāka un pamanāmāka.

Foto: DELFI

Jebkuri mežā saplūktie zari šādi ilgāk saglabāsies svaigi, turklāt simboliski papildinās noskaņu mājās, pat ja nav plānota Ziemassvētku eglīte. Variē ar burkas izmēru un šādi liec gan lielākus, gan mazākus priežu vai egļu zarus. Var likt gan uz galda, gan plauktiem, istabas kaktos un kur vien gribas kādu zaļumu. Starp citu, lielākos zaros var arī iekārt kādu nelielu bumbu vai svētku rotājumu.

Lai izdodas radīt siltu svētku sajūtu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!