Daudzdzīvokļu namu balkona vai lodžijas iestiklošana Rīgā – noteikumi un prasības
Foto: Shutterstock
Vairums dzīvokļa saimnieku, kam ir balkoni, šo zonu izmanto kā nelielu pieliekamo, taču arvien aktuālāka kļūst šīs telpas izmantošana citiem, ne mazāk lietderīgiem mērķiem, piemēram, omulīga atpūtas stūrīša vai pilsētas mazdārziņa iekārtošanai. Ja arī tavos plānos, siltajai sezonai sākoties, ir iekārtot balkonu omulīgāk un to iestiklot, svarīgi pirms tam iepazīties ar noteikumiem, kas paredz iesniedzamo dokumentu kārtību un likumus par to, ko drīkst un nedrīkst šajā piebūvē iesākt.

Kā portālu TavaMāja.lv informēja Rīgas pilsētas būvvaldes Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka, Rīgā ir 12 000 daudzdzīvokļu māju un 211 000 lodžiju un balkonu. Precīzu aprēķinu gan nav, taču tikai ļoti nelielā daļā no šobrīd iestiklotajām lodžijām šie darbi ir veikti tiesiski un saskaņoti ar būvvaldi. Kā viens no iemesliem – 90. gados valdība aicināja iedzīvotājus iestiklot lodžijas (nenorādot, ka šīs darbības jāskaņo būvvaldēs), lai uzlabotu telpu energoefektivitāti.

Šo konstrukciju stāvoklis ir atkarīgs arī no mājas tehniskajiem parametriem un nolietojuma. Jo vecāka māja, jo sliktākā tehniskā stāvoklī var būt balkoni un lodžijas – sarūsējušas stiprinājuma vietas, drūpošs apmetums vai balkonu plātnes. Tomēr pat vienas mājas balkonu tehniskais stāvoklis var atšķirties atkarībā no tā, kā dzīvokļa saimnieks rūpējas par savu balkonu un kādiem nolūkiem to lieto, tāpēc visa pamatā katram pašam jābūt atbildīgam par savu balkonu vai lodžiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!