Kazahstānas hokeja izlase sestdien pasaules čempionātā izcīnīja uzvaru pār Franciju, kamēr pagājušā gada čempione Kanāda arī sāka turnīru ar panākumu. Savukārt Dānija ar četru vārtu pārsvaru pieveica Austriju.

B apakšgrupas mačā Latvijas pretinieču spēlē Kazahstāna ar 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) apspēlēja Franciju. Francijas hokejistiem nākamā spēle būs jau svētdien, kad būs jātiekas ar Latviju.

Francūži izvirzījās vadībā pēc precīzi spēlētām divām minūtēm, kad Kazahstānas vārtos ripu raidīja Enco Kantagallo, uz ko Kazahstāna atbildēja ar diviem gūtiem vārtiem nedaudz vairāk kā četru minūšu laikā, precīziem esot Romānam Starčenko un Maksimam Muhametovam.

Otrajā periodā Kazahstānas pārsvaru dubultoja Kirils Savickis, kurš izcēlās ar gūtiem vārtiem mazākumā.

Mača izskaņā Francija vēl nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Kazahstānai izdevās neielaist vārtus un nosargāt panākumu.

Savukārt A apakšgrupā Prāgā Kanāda 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) pārspēja Lielbritāniju.

Pirmajiem izdevās gūt vārtus Lielbritānijas hokejistiem, kad astotajā minūtē vairākumu rezultatīvi noslēdza Līems Kērks, taču jau pēc 30 sekundēm kanādieši panāca neizšķirtu, vārus gūstot Maiklam Bantingam.

Otrajā periodā divas reizes Lielbritānijas vārtsargu pārspēja Konors Bedārds, bet ar vienu precīzu metienu izcēlās Brendons Heigels.

Tuvojoties trešās trešdaļas vidum, britiem pēc Bena O'Konora gūtajiem vārtiem vēl izdevās samazināt deficītu, tomēr atlikušajā spēles daļā kanādieši neļāva vairs pretiniekiem pietuvoties.

Dānijas izlase sestdien Prāgā A apakšgrupas spēlē ar 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) pārspēja Austriju.

Dāņi nepilnu trīs minūšu laikā guva divus vārtus pirmajā trešdaļā, vienu reizi raidot ripu Austrijas vārtos arī mazākumā. Austrija atbildēja ar precīzu metienu pirmā perioda pēdējā minūtē, taču atlikušajā spēles daļā Dānijas hokejisti guva trīs bezatbildes vārtus.

Starp uzvarētājiem ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Joahims Blihfelds, pa vieniem vārtiem guva Frederiks Storms, Fēliks Šēls un Markuss Lauridsens, bet divas rezultatīvas piespēles iekrāja Patriks Rasels.

Vienīgos vārtus Austrijas labā guva Manuels Ganāls.