Pauls Timrots devies pie latviešiem, kuru veidotie dronu šovi pārsteiguši pasauli lielos šovbiznesa notikumos.
Paulam nesen nakts rallijkrosā Biķerniekos sanāca novērot iespaidīgu dronu šovu, tādēļ viņš devies ciemos pie tā autoriem no uzņēmuma "Base Motion", lai noskaidrotu, kā top salūta alternatīva un kā latviešiem izdevies iegūt atpazīstamību un pasūtījumus visā pasaulē.
Armands Blumbergs, "Base Motion" dibinātājs un vadītājs, atzīst, ka viņam joprojām skrien skudriņas, vērojot dronu šovus, un pašam tas ir jauns un mūsdienīgs veids, kā ar tehnoloģiju palīdzību izstāstīt stāstus. Pirms tam pierādījis sevi reklāmas un filmu industrijās, Armands pie droniem ķēries 2018. gadā, kad ar šo biznesu pat pasaules līmenī nodarbojies retais.
Pateicoties kvalitātei, izcilu latviešu mākslinieku komandai, ātrumam un lieliskai reputācijai, šogad pasaule pieredzēs jau tūkstošo "Base Motion" radīto dronu šovu, un par pasūtījumu trūkumu uzņēmums nevar sūdzēties – augustā viņi veidojuši 26 šovus, bet septembrī – jau 33.
Latvijas skatītājiem zināmākais "Base Motion" darbs varētu būt "Rīgas atslēga" no pērnajiem Rīgas svētkiem, bet pasaulē viņu veikumu 1000 dronu izpildījumā redzējuši "Dallas Mawericks" fani, 500 dronu šovs priecējis "Super Bowl" skatītājus, bet Travisa Skota koncerta vajadzībām ar dronu palīdzību divu dienu laikā izveidots milzu QR kods.
Līdzīgi kā ar salūtiem, lai dronu šovs izdotos, vajadzīgi piemēroti laikapstākļi, programmatūra un tehnika, ko "Base Motion" nodrošina sadarbības partneri, līdz ar to lielākoties pašu šova radītāju klātbūtne fiziski nav nepieciešama – katrs drons "zina" savu uzdevumu un tie spēj sinhroni paveikt plānoto, lai virs pasaules metropolēm iemirdzētos latviešu darbi.
Kas izmaksā lētāk – salūts vai dronu šovs, tiek noskaidrots šajā "Ātruma cilts" raidījuma sērijā.
Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".