Aptuveni 10% transportlīdzekļu īpašnieku nokavē OCTA polises termiņa beigšanos, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati. Tādēļ LTAB nācis klajā ar speciālu mobilo aplikāciju "Apple" un "Android" viedierīcēm.
"Lai arī daļa no šiem autoīpašniekiem polises derīguma termiņa beigas nokavē neapzināti, tomēr sekas par savlaicīgi neiegādātu OCTA polisi ir ļoti nopietnas – sākot no naudas soda un pārkāpumu uzskaites punktiem, līdz pat regresa prasībām desmitiem tūkstošu eiro apmērā, ja neapdrošinātais transportlīdzeklis izraisījis ceļu satiksmes negadījumu (CSNg)," stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, piebilstot, ka šis iemesls licis birojam meklēt risinājumus, lai sekmētu autoīpašnieku informētību par OCTA un īpaši – polises derīguma termiņiem.
Viens no LTAB prioritārajiem mērķiem ir mazināt to autoīpašnieku skaitu, kuri pa Latvijas ceļiem pārvietojas bez OCTA. Šī iemesla dēļ arī šogad LTAB uzsācis realizēt informatīvu kampaņu, kuras ietvaros radīta visām mobilajām ierīcēm draudzīga lietotne. Ar tās palīdzību iespējams uzzināt OCTA polises darbības termiņu, pieteikties atgādinājumiem par tās beigu termiņu tuvošanos, uzzināt "Bonus - Malus" klasi, transportlīdzekļu zaudējumu vēsturiskos un aktuālos datus, kā arī nosūtīt apdrošinātājam informāciju par satiksmes negadījumu. Aplikācija tāpat dod iespēju uzzināt izdevīgākos OCTA piedāvājumus pa tiešo no apdrošinātājiem.
"Šodienas dinamiskajā dzīvesvidē ikviens no mums nereti piemirst dažādas lietas, tādēļ radīts milzum daudz dažādu palīgu, kas ļauj neaizmirst svarīgus un ne tik svarīgus notikumus. LTAB izstrādātā aplikācija ir viens no šādiem rīkiem, un ar tās palīdzību ikviens autoīpašnieks varēs būt drošs, ka informācija, kas skar OCTA polisi, "Bonus - Malus" klases vai transportlīdzekļa zaudējumu datus, būs vienmēr ātri un ērti iegūstama visur, kur vien pieejami mobilie sakari," stāsta Stengrevics.
Ne mazāk būtiska aplikācijas funkcija ir informatīvā palīdzība, ja noticis CSNg. Aplikācija vienkārši un ātri ļauj fiksēt negadījumu – veikt fotouzņēmumus un kopā ar ģeogrāfiskajām koordinātēm nosūtīt savam apdrošinātājam. Tāpat tā sniedz iespēju uzzināt, kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu, pārliecināties par to, kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma un nepieciešamības gadījumā izsaukt policiju uz negadījuma vietu.
Aplikācijas izveide un tās popularizēšanas kampaņa, kura ilgst no šī gada 20. novembra līdz 18. decembrim, tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksi paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm un par kuru izlietojumu lemj Ceļu satiksmes drošības padome.