Pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) galvenās ēkas piketē taksometru vadītāji - 17
Foto: LETA
No šā gada 1. jūnija vieglā transportlīdzekļa vadītāji, tajā skaitā arī taksometru vadītāji, kuri nebūs reģistrējušies Taksometru vadītāju reģistrā, nedrīkstēs nodrošināt pasažieru komercpārvadājumus, portālu "Delfi" informēja Autotransporta direkcijā.

Tāpat komersantiem, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, ir jābūt saņemtai licencei un licences kartītei. Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā reģistrēti 2328 autovadītāji, savukārt licences par pasažieru komercpārvadājumu veikšanu ar vieglo automobili izsniegtas 82 komersantiem.

Autovadītājam ir jāreģistrējas līdz 31. maijam, jo, sākot ar 1. jūniju, persona, kura nebūs reģistrējusies Taksometru vadītāju reģistrā, nedrīkstēs veikt pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tajā skaitā arī ar taksometru.

Pēc piereģistrēšanās Taksometru vadītāju reģistrā uz autovadītāja norādīto adresi tiek nosūtīta reģistrācijas apliecība. Tai pakalpojumu sniegšanas laikā jāatrodas transportlīdzeklī redzamā vietā, lai pasažieris brauciena laikā var pārliecināties par to, ka autovadītājs ir tiesīgs sniegt šāda veida pakalpojumu. Autovadītāja reģistrācija tiek apstiprināta uz trim gadiem.

Komersantiem, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili līdz četrām pasažieru sēdvietām, ir jāsaņem licence un licences kartīte Autotransporta direkcijā. Šādi pārvadātāji iedzīvotājiem pakalpojumu var piedāvāt, izmantojot tikai elektronisko sakaru līdzekļus tiešsaistē speciāli izveidotā tīmekļvietnē vai mobilajā aplikācijā. Pasažieri par braucienu var norēķināties tikai bezskaidrā naudā. Licence komersantam tiek izsniegta uz četriem gadiem.

Pēc tam, kad pārvadātājam ir izsniegta licence, komersantam ir jāsaņem arī licences kartīte. Tā ir nepieciešama katram M1 kategorijas transportlīdzeklim, ar kuru tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu gadījumos, kad tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi bez licences, fiziskai personai vai valdes loceklim var piemērot naudas sodu apmērā no 280 līdz 700 eiro. Papildus tam ir iespējama administratīvā pārkāpuma priekšmetu (piemēram, transportlīdzekļa) konfiskācija, kā arī valdes loceklim var atņemt tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībā. Saeimā tiek skatīti grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas noteiks sodu par pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili vai taksometru vadīšanas noteikumu neievērošanu.

Iespēja reģistrēties vai iesniegt pieteikumu licences vai licences kartītes saņemšanai ir kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām. Tāpat to var izdarīt attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!