"Varam būt lepni, ka šāda vienota e-polišu sistēma Latvijā tika ieviesta kā vienā no pirmajām valstīm Eiropā un visā pasaulē, turklāt to atzinīgi novērtējuši arī apdrošināšanas jomas eksperti," stāsta Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
Autovadītājiem jāņem vērā, ka vienotais OCTA e-polišu reģistrs šobrīd darbojas tikai Latvijā, tādēļ, dodoties ar auto uz citu valsti, lai nerastos pārpratumi ar ārvalsts varas pārstāvjiem, līdzi jāņem izdrukātu OCTA polisi.
Kopš OCTA sistēmas izveides 1997. gadā līdz pat 2008. gada 1. jūnijam likumdošana noteica, ka transportlīdzekļa vadītājam, piedaloties ceļu satiksmē, jābūt klāt izdrukātai OCTA polisei. "Ieviestās izmaiņas likumdošanā paredz, ka visas OCTA polises to izdošanas brīdī ir reģistrētas LTAB datu bāzē, kurā gan ceļu policija, gan citas ieinteresētās puses var pārbaudīt autovadītāja OCTA spēkā esamību," informē Abāšins.
Vienota polišu e-reģistra izveidi LTAB uzsāka jau 2007. gadā. Jāatzīmē, ka LTAB izstrādātā un uzturētā OCTA informācijas sistēma tika novērtēta kā viena no progresīvākajām Eiropā 2015. gada novembrī Rīgā notikušajā 11. gadskārtējā konferencē Eiropas Ekonomikas zonas valstu Kompensācijas iestādēm, Garantijas fondiem un Informācijas centriem.
1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma, kuras mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs. Sistēmas darbības sekmīgākai nodrošināšanai ir izveidots LTAB, kurā apvienojušās apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā.