Foto: DELFI

15,9% autovadītāju nevadā līdzi saskaņoto paziņojumu, jo ir māņticīgi, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika. Savukārt vēl 20% autovadītāju nezina, kur dabūt saskaņotā paziņojuma veidlapas. Tikai nedaudz vairāk nekā 45% autovadītāju ir pārliecināti, ka to automašīnās vienmēr līdzi ir saskaņotais paziņojums.

Lai atvieglotu autovadītāju ikdienu, LTAB izstrādājis un ieviesis mobilā saskaņotā paziņojuma funkciju aplikācijā "LTAB OCTA". Jaunā aplikācijas funkcija ļaus ceļu satiksmes negadījumā (CSNg) cietušajiem ātri un ērti fiksēt negadījuma apstākļus, norādīt informāciju par iesaistītajām pusēm, apstiprināt datus un elektroniski nosūtīt tos apdrošinātājiem.

Ņemot vērā, ka "LTAB OCTA" aplikācija piesaistīta LTAB uzturētajai OCTA datubāzei, datu ievade cietušajiem prasīs mazāk laika, jo tie saskaņotā paziņojuma protokolā ielasīsies automātiski. Turklāt aizpildītu saskaņoto paziņojumu abas puses varēs autorizēt ar elektronisko parakstu, un tas būs saistošs ikvienam apdrošinātājam.

"Lai arī kopumā saskaņotā paziņojuma popularitāte pēdējo gadu laikā ir ievērojami palielinājusies (salīdzinājumam 53,5% 2009. gadā un 63,9% šī gada pirmajos deviņos mēnešos), tomēr LTAB statistika rāda, ka saskaņoto paziņojumu izmantošanas proporcija Rīgā un citos Latvijas reģionos būtiski atšķiras. Ja Latvijas lielākajās pilsētās ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksēto CSNg īpatsvars pārsniedz 70%, tad atsevišķos lauku reģionos, īpaši Latgalē, tas ir 50% un zemāks," informē LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics.

Jaunā saskaņotā paziņojuma funkcija aplikācijā "LTAB OCTA" jau pieejama "Android" ierīcēm un to var lejupielādēt "Google Play" interneta veikalā bez maksas. Savukārt "Apple" viedierīču lietotājiem saskaņotā paziņojuma funkcija būs pieejama līdz ar nākamo aplikācijas atjauninājumu "Apple Store" vietnē. "Aicinām autovadītājus lejupielādēt "LTAB OCTA" aplikāciju savos viedtālruņos jau tagad, kā arī veikt nepieciešamo autorizāciju, lai iespējamā CSNg brīdī saskaņotais paziņojums būtu pa rokai," norāda Stengrevics.

Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei paredzētajiem līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!