Autoservisā, kad tiek noņemts ritenis ar visu statni, bremžu mehānisma skavas (suports) tiek atstāts, karājoties bremžu caurulītē. Ņemot vērā, ka bremžu skavas sver vairāk nekā kilogramu, varētu padomāt, ka tas uz caurulīti rada pārlieku lielu slodzi un tā varētu pārtrūkt. Šo mītu kliedē automehāniķis Juris, kurš publicējis video ar eksperimentu, bremžu caurulītē iekarinot pamatīgu svaru.

Lai pārbaudītu, cik patiesībā izturīga ir bremžu šķidruma caurulīte, automehāniķis Juris izgatavoja speciālu kronšteinu, kuru pakarināt automobiļa pacēlājā, un bremžu caurulītes otrā galā pieskrūvēja āķi, kurā karināt pamatīgus svarus. Eksperimentam tiek izmantota visparastākā bremžu caurulīte, kas izgatavota no gumijas un kurai abos galos ir piestiprinātas metāla vītnes. Ir pieejamas arī vēl izturīgākās bremžu caurulītes, kas izgatavotas no metāla un pamatā paredzētas autosportam.

Sākotnēji bremžu caurulītei otrā galā tika iekarināts aptuveni 15 kilogramus smags akumulators – desmitkārt smagāks priekšmets par bremžu skavām. Šādu komplektu gaisā pacelt bija viegli, un caurulīte pat nenostiepās. Pēc tam bremžu caurulītē tikai iekarināts aptuveni 25 līdz 30 kilogramus smags motocikla motors – arī šādu eksperimentu bremžu caurulīte izturēja godam.

Saprotot, ka jāpāriet uz daudz smagākiem priekšmetiem, bremžu caurulītē no sākuma tika iekārts vismaz 50 kilogramus smags metināmais aparāts. Šo komplektu paceļot ar auto pacēlāju, bremžu caurulīte jau acīmredzami izstiepās garāka, bet nepārplīsa. Ņemot vērā, ka eksperimenta mērķis ir noskaidrot, pie cik iekārtiem kilogramiem bremžu caurulīte plīsīs, uz metināmā aparāta tika uzlikti vēl divi automobiļa akumulatori, kopumā atsvaram sasniedzot vismaz 80 kilogramus, un bremžu caurulīte, lai arī pamatīgi izstiepusies, joprojām nepārplīsa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!