Kuldīgā nolietotās auto riepas varēs nodot bez maksas
Foto: Shutterstock
Bezatbildīgi ļaudis nolietotās riepas mēdz izmest ceļmalās, sadzīves atkritumu savākšanas vietās, kā arī diemžēl pat pļavās un mežos. Kā zināms, pēdējās desmitgadēs automašīnu skaits ir ievērojami pieaudzis, attiecīgi arī nolietotu autoriepu kļūst arvien vairāk. Šādā situācijā, lai strauji nepasliktinātos vides stāvoklis, īpaši būtiski, kur tiks nogādātas nolietotās riepas. Apkārtējā vidē, kur tās ir īpaši kaitīgs un arī neglīts svešķermenis jeb specializētos savākšanas punktos un otrreizējā pārstrādē?

Autoriepu sadalīšanās process ir ļoti lēns. Tas var ilgt pat ilgāk kā simts gadus. Tātad, piemēram, mežā izmestas riepas tādu dabas stūrīti nepievilcīgu padarīs ilgāk nekā vidēji ir cilvēka mūžs. Turklāt riepu sadalīšanās procesā radušies galaprodukti ir bīstami videi un to saindē.

Zemes ekoloģijai vēl kaitīgāka par vienkāršu nonākšanu dabā ir riepu degšana. Degot riepām, strauji izdalās kodīgi dūmi, kas satur dažādas agresīvas kaitīgas vielas un ķīmiskus savienojumus. Tie ir indīgi un var izraisīt dzīvo organismu smagu saslimšanu un pat nāvi, kā arī kaitē augiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!