Foto: DELFI

Latvijā vairumā (94%) gadījumu transportlīdzekļa vadīšana smagā alkohola reibumā virs 1,5 promilēm ir sastopama tendence vīriešu vidū, bieži vien vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Pārsvarā apreibinošu vielu ietekmē vadītājus aiztur vai soda pie vieglās automašīnas stūres pilsētās, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas apkopotā informācija.

"Transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā ir ne tikai dzērājšoferu problemātika, tā skar visu sabiedrību. Ir jāmaina attieksme, jo sabiedriskais nosodījums pagaidām nav pietiekams. Tāpēc būtu atbalstāma Skandināvijas pieeja, kas līdzatbildību pie lielām promilēm nosaka arī transportlīdzekļa pasažieriem. Vismazākais, ko cilvēki, kuri sanāk kopā dažādos pasākumos, var darīt, – neļaut sēsties pie stūres dzērumā," norāda satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

Divas trešdaļas no pieķertajiem dzērājšoferiem pērn bija smagā alkohola reibumā, nereti bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Diemžēl līdzīga aina apzināta arī līdz šī gada jūnija vidum, kad dzērumā pie stūres bija sēdušies jau vairāk nekā 1530 vadītāju. No tiem 382 gadījumos transportlīdzeklis ir konfiscēts, bet 755 gadījumos no transportlīdzekļa vadītāja, kurš pieķerts reibumā, tiek piedzīta transportlīdzekļa vērtība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!