Ceturtdien sacensību dalībniekiem bija jāveic 523 kilometrus garš 11.ātrumposms no Argentīnas pilsētas Čilesito līdz Sanhuanai. Vieglo automašīnu konkurencē ātrākais bija "Toyota" pilots Al-Atija, kurš distanci veica piecās stundās 49 minūtēs un 57 sekundēs.
Otro vietu ieņēma "Peugeot" pilots Stefans Peteransels no Francijas, kurš ar 13 tituliem ir panākumiem bagātākais "Dakaras" rallijreida dalībnieks. Viņš Al-Atijam zaudēja divas minūtes un trīs sekundes, kamēr trešais bija Dienvidāfrikas Republikas pilots Žinels de Viljērs ("Toyota"), kurš bija četras minūtes un 33 sekundes lēnāks.
Tikmēr kopvērtējuma līderis Sainss no "Peugeot" vienības bija devītais, atpalikdams 18 minūtes un septiņas sekundes.
"Braucām mierīgi, bet pašās beigās pārdūrām riepu un bija nelielas problēmas ar ātrumkārbu. Pats galvenais, ka finišējām," pēc finiša teica Sainss.
Divus posmus pirms finiša Sainss ir līderis, bet Peteransels viņam tagad zaudē 44 minūtes un 41 sekundi, kamēr Al-Atija atpaliek par vienu stundu, piecām minūtēm un 55 sekundēm.
"Dakaras" rallijreidā Sainss līdz šim vienīgo reizi triumfējis 2010. gadā.
Ņemot vērā laikapstākļus, sacensību rīkotāji ceturtdien bažās par sportistu drošību, atcēla posmu motociklu un kvadriciklu ieskaitēs.
Motociklu ieskaitē tuvu uzvarai kopvērtējumā ir austrietis Matiass Valkners (KTM), kurš par 32 minūtēm apsteidz argentīnieti Kevinu Benavidesu ("Honda"), bet trešais ir austrālietis Tobijs Praiss (KTM), kurš atpaliek 39 minūtes un 17 sekundes.
Jau vēstīts, ka slikto laika apstākļu dēļ tika atcelts pirmdien paredzētais devītais posms.
Rallijreids noslēgsies sestdien ar 14.posma finišu Kordovā.
Pērn sacensībās vieglo automašīnu konkurencē uzvarēja Peteransels, kurš karjerā "Dakaras" rallijreidā ir uzvarējis 13 reizes un ir panākumiem bagātākais šo sacīkšu dalībnieks. Savukārt motociklu ieskaitē labākais bija brits Sems Sanderlends, kurš traumas dēļ šogad izstājās jau ceturtajā posmā.
Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007. gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008. gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā debitēja Dienvidamerikā.