Nasers Al-Atija
Foto: AFP/Scanpix/LETA
Kataras autosportists Nasers Al-Atija trešdien izcīnīja uzvaru rallijreida "Dakara" otrajā posmā vieglo automobiļu klasē.

Trīskārtējais čempions Al-Atija, kurš startē ar "Toyota" spēkratu, 457 kilometru garo posmu veica četrās stundās trīs minūtēs un 14 sekundēs.

Divas minūtes un 53 sekundes viņam zaudēja 13 titulu īpašnieks Stefans Petransels no Francijas, bet deviņas minūtes un 17 sekundes lēnāks bija pērnā gada uzvarētājs Karloss Sainss (abi - "Mini").

"Šodien braucām tik ātri, cik vien iespējams, un viss nostrādāja ļoti labi. Riepas un mašīna bija teicamā stāvoklī, kas ļāva turēt labu tempu no starta līdz finišam, turklāt iztikām bez kļūdām. Priekšā vēl garš ceļš, taču sākums ir labs," secina Al-Atija.

Līderis pēc otrā posma ir Petransels, kurš par sešām minūtēm un 37 sekundēm apsteidz Sainsu un par deviņām minūtēm un 14 sekundēm ir priekšā Al-Atijam.

Motociklu klasē visātrāk posmu veica spānis Hoans Barreda ("Honda") - viņam distances pieveikšanā vajadzēja četras stundas 17 minūtes un 56 sekundes. Komandas biedrs un pērnā gada čempions Rikijs Breibeiks no ASV atpalika trīs minūtes un 55 sekundes, bet ar "Husqwarna" braucošais čīlietis Pavlo Kintanilja bija sešas minūtes un divas sekundes lēnāks.

Pirmajā vietā kopvērtējumā ir Barreda, sešas minūtes un 23 sekundes atpaliek Breibeks, bet vēl 14 sekundes lēnāks ir botsvānietis Ross Brenčs ("Yamaha").

Dakaras rallijreids norisinās 43.reizi, un otro reizi pēc kārtas tās notiek Saūda Arābijā. Rallijreids prologa un 12 posmu garumā noslēgsies 15.janvārī Džidā.

Pērn Dakaras rallijreidā vieglo automašīnu klasē uzvarēja Spānijas autosportists Karloss Sainss ("Mini"), bet motociklu ieskaitē uzvaras laurus plūca Rikijs Breibeks no ASV ("Honda").

Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts. Tomēr jau nākamajā gadā tas debitēja Dienvidamerikā.

1979.gadā starp Parīzi un Senegālas galvaspilsētu Dakaru uzsāktais izturības brauciens pagājušajā gadā pirmo reizi pēc desmit gadiem Dienvidamerikā pārcēlās uz Saūda Arābiju, izraisot cilvēktiesību organizāciju dusmas.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!