Liepājā atklāta zivju pārstrādes uzņēmuma "SyFud" rūpnīca, kuras infrastruktūrā un tehnoloģijās kopumā ieguldīti aptuveni 80 miljoni eiro un kuras ražošanas jauda ar laiku varētu sasniegt pat 250 miljonus eiro gadā, informē uzņēmuma pārstāvji.
SIA "SyFud", kas strādā ar zīmolu "Port Lite", 2020. gadā iegādājās bijušās Liepājas zivju konservu rūpnīcas zemi un sāka vērienīgu investīciju projektu, kas tika realizēts vairākās kārtās. Rezultātā uzņēmumā ir izbūvēti trīs ražotņu korpusi, kuros izvietotas jaunas, modernas iekārtas, kas garantē drošu, ekoloģisku un efektīvu zivju produkcijas ražošanas procesu.
"Latvijā un jo īpaši Liepājā ir senas un stabilas zivjrūpniecības tradīcijas, tādēļ mēs vienlaikus lepojamies darboties šajā nozarē un pilsētā, un vienlaikus tā ir arī liela atbildība. Mūsu mērķis, plānojot Liepājas ražotni, bija ražot jaunus un mūsdienīgus zivju pārstrādes produktus, kas ir pieprasīti Eiropas un citu rietumvalstu tirgos. Mēs nekonkurēsim ar citiem Latvijas tradicionālo zivju produktu pārstrādātājiem, bet gan specializējamies jaunu produktu ražošanā, dodod pienesumu Liepājai, nozarei un Latvijas ekonomikai kopumā," saka uzņēmuma īpašnieks Sigits Ambrazevičs.
"Syfud" sortimentā ir divu lielu kategoriju produkcija – krabju nūjiņas un citi surimi produkti un laša produkti. Strādājot ar pilnu jaudu, rūpnīca varēs saražot 1000 tonnas surimi un 1000 tonnas laša produktu mēnesī, sasniedzot apgrozījumu līdz 250 miljoniem eiro gadā. Šī apjoma sasniegšana ir plānota pakāpeniski – krabju nūjiņu ražošana tika uzsākta jau 2021. gadā, un tiek plānots, ka pilnas uzstādīto ražošanas līniju jaudas tiks sasniegtas 3 gadu laikā.
Absolūti lielākā daļa "Syfud" produkcijas ir paredzēta eksportam, Baltijas tirgū varētu palikt aptuveni 10% saražotā. Galvenie eksporta tirgi ir Vācija, Francija, Itālija, Spānija un citas ES valstis, bet ne tikai – notiek sarunas arī ar partneriem ASV.
Lai nodrošinātu nemainīgu produkcijas kvalitāti un klientu pieprasījumu, rūpnīcā ir uzstādītas jaunākās paaudzes "Marel", "Reich" un "Multivac" iekārtas, tajā strādā pieredzējuši un augsti kvalificēti speciālisti, kā arī ražošanai nepieciešamās izejvielas tiks iepirktas Norvēģijā un ASV.
Šobrīd "Syfud" rūpnīcā ir 150 darbinieki, līdz gada beigām to skaits pieaugs līdz 200, bet līdz 2027. gada beigām, kad plānots sasniegt rūpnīcas ražošanas pilno jaudu, te būs nodarbināti jau ap 800 strādājošo.