Noturīgā pakalpojumu cenu inflācija daudzās attīstītajās valstīs aizvien rada riskus ekonomikām, tādēļ centrālajām bankām jābūt piesardzīgām likmju samazināšanā, atsaucoties uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumu, raksta "Financial Times".
OECD savā jaunākajā globālajā pārskatā norāda, ka pasaules ekonomika uzrāda ievērojamu noturību, un atzinīgi vērtē inflācijas atkāpšanos pēc iepriekš piedzīvotā straujā cenu kāpuma perioda.
OECD ASV nākamā gada izaugsmes prognozi paaugstinājusi līdz 2,4%, ņemot vērā stabilo patēriņu un straujo algu pieaugumu.
Centrālās bankas lielākajā daļā OECD valstu turpina samazināt likmes, reaģējot uz inflācijas kritumu, un divās trešdaļās attīstīto ekonomiku, kuras ietvertas OECD ziņojumā, inflācija oktobrī atkal sasniegusi mērķa līmeni.
Taču, tā kā pakalpojumu cenu inflācija attīstīto valstu grupā ir vidēji 4%, centrālās bankas nevar atļauties pārāk strauji atlaist savu tvērienu, norāda OECD.
"Nespēja ilgtermiņā ierobežot inflāciju palielinātu riskus izaugsmei un reālajiem ienākumiem," norāda OECD galvenais ekonomists Alvaro Pereira. "Lai gan sagaidāms, ka globālā ekonomika saglabāsies noturīga, riski un nenoteiktība ir augsti."
"Pastāvīgais pakalpojumu cenu kāpums var apdraudēt spēju sasniegt inflācijas mērķus," norāda OECD ekonomists.