Skaistumkopšanas salonu "Kolonna" pārvaldītājs SIA "Day SPA" pasludināts par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistrā publiskotā informācija.
Rīgas pilsētas tiesa pasludinājusi "Day SPA" par maksātnespējīgu ceturtdien, 9. janvārī.
Par "Day SPA" maksātnespējas procesa administratori iecelta Zanda Kokare-Rode.
Kreditoru pieteikšanās termiņš ir viens mēnesis – līdz 2025. gada 10. februārim.
Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas tiesa 2024. gada 26. februārī ierosināja "Day SPA" tiesiskās aizsardzības procesa lietu, bet 2024. gada 27. jūnijā lieta tika izbeigta, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu nebija atbalstījis Maksātnespējas likumā noteiktais kreditoru vairākums.
"Day SPA" 2022. gadā strādāja ar 1288 eiro apgrozījumu un 290 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2023. gadu nav publiskoti.
Uzņēmums reģistrēts 2017. gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. "Day SPA" vienīgais īpašnieks ir AS "Lawrence Asset Management", bet patiesā labuma guvēja uz īpašumtiesību pamata ir Ieva Plaude-Rēlingere.
"Day SPA" kopš 2023. gada pavasara pārvalda virkni skaistumkopšanas salonu, tostarp tirdzniecības centros "Domina Shopping", "Dole", "Origo" un citviet. Tāpat uzņēmumam pieder saloni Limbažos, Liepājā un Jūrmalā.
Ziņots arī, ka viesnīcu "Kolonna" pārvaldītājs SIA "Latvijas-Vācijas kopuzņēmums "Reho"" ("Reho") pagājušā gada decembrī tika izslēgts no Uzņēmumu reģistra. Rīgas pilsētas tiesa 2024. gada 6. decembrī izbeidza "Reho" maksātnespējas procesu, jo bija izpildīts kreditoru prasījumu segšanas plāns. "Reho" nenodrošināto kreditoru prasījumi bija pieteikti 5,116 miljonu eiro apmērā.
2021. gada augustā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sāka kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas skaistumkopšanas salonu ķēdē "Kolonna", kuras franšīzes turētāja bija "Reho".
VID pārstāvji toreiz minēja, ka 2021.gada augustā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veikusi 20 kratīšanu kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un personu dzīves vietās Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Madonā un Liepājā.
Finanšu gadā, kas ilga no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 30. septembrim, uzņēmuma apgrozījums no pamatdarbības – izmitināšanas viesnīcās – bija 736 280 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 1,258 miljonu eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija. Vienlaikus kompānijas pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi, tostarp no skaistumkopšanas pakalpojumiem, veidoja kopumā 2,613 miljonus eiro, bet valsts atbalsts tika saņemts 322 155 eiro apmērā. "Reho" apsaimniekoja divas viesnīcas – "Kolonna Hotel Brigita" un "Kolonna Hotel Rēzekne".
Gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2021. gada janvārī "Reho" nonāca finansiālās grūtībās, jo atbilstoši 2021. gada 11. janvāra VID audita lēmumam uzņēmumam tika veikts nodokļu uzrēķins 2,243 miljonu eiro apmērā. Nodokļu uzrēķina summu veidoja nokavējuma nauda un soda nauda 300% apmērā jeb kopumā 1,671 miljons eiro un nodokļu pamatsumma 572 400 eiro apmērā.
Tāpat ziņots, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2023. gada martā Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret četrām personām par aplokšņu algu izmaksu vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.
Dienestā skaidroja, ka skaistumkopšanas nozares uzņēmumā veikta grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksa būtiskā apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādējādi nodarot nozīmīgu kaitējumu valsts budžetam.
Savukārt prokuratūras preses pārstāve, neminot personu vārdus, apstiprināja, ka Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai cēlusi apsūdzību četrām personām.
Apsūdzības tika celtas pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa.
Atbilstoši apsūdzībai apsūdzētās personas, izmaksājot uzņēmumā faktiski nodarbinātajiem darba ņēmējiem uzņēmuma grāmatvedībā neuzskaitīto darba samaksu par laika periodu no 2017. gada janvāra līdz 2019. gada martam 3 741 047 eiro apmērā, pārkāpa darba samaksas noteikumus.
Šādas rīcības rezultātā apsūdzētās personas minētajā laika posmā, sniedzot nepatiesu informāciju Latvijas-Vācijas kopuzņēmuma ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākumu nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, nenodrošināja normatīviem atbilstošu nodokļu aprēķināšanu un samaksu, pauda prokuratūrā.
Apsūdzībā teikts, ka apsūdzētās personas organizētā grupā izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot Latvijai zaudējumus 2 983 691 eiro apmērā nenomaksātu nodokļu veidā.
Kriminālprocesā tika sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī tika uzlikti seši aresti personu mantai, proti uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem.
Savukārt Plaude-Rēlingere noliedza aplokšņu algu izmaksas skaistumkopšanas salonu ķēdes "Kolonna" līdzšinējā franšīzes turētāja "Reho" darbiniekiem. "VID sniegtajās liecībās esmu norādījusi uz tādiem apstākļiem, kas pilnībā izslēdz manu kriminālatbildību, tāpat esmu norādījusi to, ka neesmu veikusi lēmumā norādītās darbības. Apgalvojumi par to, ka "Reho" darbiniekiem uzņēmumā ir tikusi izmaksāta skaidra nauda vai tā saucamās aplokšņu algas man šķiet absurdi," pauda Plaude-Rēlingere.
"Reho" reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls bija 2840 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks bija Jānis Lasmanis.