LGĀSA norāda, ka grāmatvedības ārpakalpojumu tirgū ir parādījušies ļoti daudz spēlētāju – VID šobrīd ir reģistrēti 1878 šādu pakalpojumu sniedzēji, no kuriem daļa nepārdod savu pakalpojumu, bet gan cenu, tā dempingojot un kropļojot kopējo tirgu. Rezultātā klienti bieži vien izvēlas lētāko, bet ne kvalitatīvāko piedāvājumu, jo trūkst informācijas par tirgus spēlētājiem, to pieredzi un zināšanām, uzskata asociācija.
"Pēc VID pārbaudēm redzams, ka vēl joprojām ir visai liels to gadījumu skaits, kur atklāti dažāda veida pārkāpumi. Tas liecina, ka grāmatvedības kvalitātei vēl ir kur augt, un mēs esam gatavi ar LGĀSA apzināt un risināt šīs nozares problēmas," norāda VID Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietas izpildītāja Inese Bahanovska.
LGĀSA valdes priekšsēdētāja Lienīte Caune norāda, ka asociācija vēlas, lai tiktu ieviesti vienoti kvalitātes kritēriji, kurus izpildot, grāmatveži varētu sniegt savus pakalpojumus, bet klienti varētu uzticēties speciālistu darba kvalitātei. "Svarīgi ir ieviest obligāto civiltiesisko apdrošināšanu pakalpojumiem, kas klientu nodrošinātu pret iespējamajiem riskiem, kā arī licencēšanu, kas ļautu pārliecināties par kompānijas profesionālajām spējām sniegt kvalitatīvus grāmatvedības pakalpojumus," uzskata Caune.
Arī Finanšu ministrija esot gatava izvērtēt piedāvātos risinājumus - ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis norāda, ka "ir jādiskutē, cik lielā mērā šai jomai jābūt uzraudzītai un cik daudz tā var pašregulēties". "Noteikti ir jādomā par obligāto civiltiesisko apdrošināšanu un kvalitātes standartu publiskošanu," uzskata Bičevskis.