Par zaļo enerģiju patērētāji maksā dārgi, bet kopējais maksājumu apjoms par to ir mazāks nekā dabasgāzes koģenerācijas stacijām, izriet no enerģētikas eksperta Jura Ozoliņa apkopotajiem datiem, ceturtdien vēsta "Dienas Bizness".
Precīzi dati par to, cik Latvijas patērētājiem izmaksā tā sauktā "zaļā enerģija" no atjaunojamajiem energoresursiem, cik – dabasgāzes koģenerācija un cik daudz no šiem maksājumiem saņem katras konkrētās stacijas īpašnieki, nekur neparādās. Ozoliņš, kurš "Latvenergo" tīkla uzņēmumu "Augstsprieguma tīkls" un "Centrālie elektrotīkli" sistēmas vadības centrā nostrādājis teju 30 gadu, šos datus centies apkopot un izskaidrot. Ne visi šiem aprēķiniem nepieciešamie dati ir publiski pieejami regulatora mājaslapā vai citur, tāpēc Ozoliņš savus aprēķinus veicis, analizējot arī "Latvenergo" koncerna gada pārskatus. Viņš norāda, ka skaitliskā ziņā šiem datiem ir iespējama neliela neprecizitāte, taču kopējai tendencei tie atbilstot.
Pašlaik Latvijas sabiedrībā nereti dominē viedoklis, ka "zaļā enerģija" ir ļoti dārga, tāpēc tās ieviešana kaitē Latvijas tautsaimniecībai. Šie dati parāda, ka zaļās enerģijas ražošanai no patērētāju maciņiem maksājamā atbalsta summa latos par vienu megavatstundu (MWh) tiešām ir visaugstākā – 2012. gadam tā lēsta