IMG_0152
Foto: DELFI
Vairāk trūkst tieši speciālistu: santehniķi meklējam aptuveni gadu, tāpat ilgstoši lūkojam pārtikas tehnologu un saldēšanas iekārtu mehāniķi, bet mazāk apmaksātajā pārdevēja darbā vakances ir pastāvīgi, par problēmām darba roku meklējumos portālam "Delfi" stāsta Daugavpilī strādājošā maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA "Antaris" personāla inspektore Ivonna Čapiņa.

Lai arī bezdarbs Latvijā ir augsts un problēma ar darbaspēka trūkumu nav tik saasināta kā tā sauktajos ilūziju gados pirms krīzes, tomēr uzņēmumi Latvijā arvien biežāk sūrojas par nespēju noturēt darbiniekus, kvalificētu darba roku deficītu un darba tirgū pieprasīto prasmju neatbilstību piedāvājumam. Uz šīm problēmām nesen norādīja gan Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, gan arī Starptautiskais Valūtas fonds, mudinot Latviju veidot spēcīgāku sociālās drošības tīklu un veicinot nodarbinātību.

Tālab Labklājības ministrija (LM) cita starpā nākusi klajā ar ideju par pārcelšanās pabalstiem, kura gan izpelnījās vairāku nevalstisko organizāciju kritiku. Tikmēr Ekonomikas ministrijā (EM) kaldina reemigrācijas atbalsta plānu, lai vilinātu mājup peļņā uz ārzemēm aizbraukušos un kuplinātu kvalificētu darbinieku rindas. Savukārt vairāku ministriju kopīgā darba grupā top jaunas darba tirgus politikas plāns, lai tirgū piedāvātu vajadzīgās darba rokas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!